/

PORTUGALIA MAX - wycieczka objazdowa

PORTUGALIA MAX

FATIMA - PORTO – COIMBRA - BATALHA - SINTRA - CABO DA ROCA - LIZBONA

WYCIECZKA OBJAZDOWA

Portugalia, niewielkich rozmiarów państwo, które potrafi zaskoczyć różnorodnością atrakcji. Smak wyśmienitego porto, popijanego przy dźwiękach fado do tego złociste plaże i zabytki manuelińskie – to wszystko do zobaczenia podczas wycieczki objazdowej po tym wyjątkowym kraju!

 

PROGRAM

Dzień 1  wtorek 6 sierpień 2019

Zbiórka na lotnisku Okęcie  w Warszawie o godzinie 13.00. Odprawa bagażowo-paszportowa. Wylot do Portugalii o 15.10 Przylot na lotnisko w Lizbonie o 18.25 Odprawa paszportowo-bagażowa. Odbiór bagaży. Przejazd pod wieżę Vasco de Gamy na terenach wystawowych Expo – panorama na rzekę Tag na którą leży Tag oraz most Vasco de Gamy.  Przejazd do hotelu w Fatimie, obiadokolacja, nocleg

Dzień 2  środa 7 sierpień 2019  

Śniadanie. Przejazd do Batalhi, zwiedzanie perły późnego gotyku - klasztoru Santa Maria da Vitoria: trójnawowa bazylika z transeptem, Kaplica Fundatora, Krużganek Królewski. Przejazd do Alcobaca. Zwiedzanie jednego z najważniejszych zabytków Portugalii – klasztoru i kościoła Cystersów – największego w Portugalii. Kościół wpisany na listę UNESCO słynie z gotyckiej architektury. Zwiedzanie Fatimy: Kaplica Objawień, Bazylika MB Różańcowej z grobami pastuszków,  Jubileuszowy Kościół św. Trójcy, Powrót do hotelu w Fatimie, obiadokolacja. Możliwość udziału w Różańcu i Procesji Światła.

Dzień 3  czwartek 8 sierpień 2019

Śniadanie. Przejazd do Coimbry - ośrodka akademickiego położonego nad rzeką Mondego: starówka, wieża zegarowa Torre, Stary Uniwersytet, Biblioteca Joanina, arkadowe budynki Sala Grande dos Actos, w których odbywają się uroczystości akademickie. Przejazd do Porto drugiego co do wielkości miasta w Portugalii. Panoramiczne zwiedzanie miasta nad którym dominuje wzgórze z 75 m wieżą dos Clerigos i siedzibą uniwersytetu. Spacer po wzgórzu katedralnym w kierunku dworca San Bento wyłożonego 15 tys. płytek azulejos; ulica handlowa Santa Catarina z secesyjną kawiarnią Majestic, kaplica św. Katarzyny, miejskie targowisko Bolhao. plac da Liberdade i spacer malowniczymi uliczkami Ribeiry – nadbrzeżnej dzielnicy wpisanej na listę UNESCO, Palacio da Bolsa, w którym znajduje się słynna Sala Arabska i gabinet Gustava Eiffla; wizyta w kościele św. Franciszka który swą potoczną nazwę „Złota Grota” zawdzięcza dekoracjom pokrytym 24 karatowym złotem przywiezionym z Brazylii.Rejs statkiem po rzec Duero i wizyta w jednej z licznych winiarni z możliwością degustacji wina.  Powrót do hotelu w Fatimie. Obiadokolacja.

Dzień 4  piątek 9 sierpień 2019

Śniadanie. Przejazd do Sintry, gdzie zobaczymy Pałac Regaleira (Quinta da Regaleira), rezydencja książąt portugalskich, Pałac Narodowy oraz  Pałac Pena.  Przejazd na  Cabo da Roca - najbardziej na zachód wysunięty punkt Europy. Przejazd  do Nazare – gdzie spędzimy popołudnie na plaży. Wieczorem powrót do hotelu w Fatimie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5  sobota 10 sierpień 2019

Śniadanie. Przejazd do Lizbony, zwiedzanie: Panteon Narodowy z grobowcami znanych portugalskich osobistości, kościół św. Wincentego za Murami, wzgórze z zamkiem św. Jerzego - wejście na mury obronne z panorama miasta i portu.Spacer uliczkami najbardziej znanych dzielnic Lizbony Baixy i Alfamy: Rua Augusta, lizbońskie kamienice z fasadami krytymi azulejos - słynnymi portugalskimi płytkami ceramicznymi, przejazd jedną z największych atrakcji miasta - windą Santa Justa,  Praca Rossio,  ruiny kościoła Karmelitów zniszczonego podczas trzęsienia ziemi w 1755 r., Praca Figueira i Praca Restauradores, kościół św. Rocha. Przejazd do Belém, dzielnicy pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor Hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, pomnik Odkryć Geograficznych, wieża Belém. Przejazd do hotelu *** w okolicach Lizbony. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 6  niedziela 11 sierpień 2019

Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer po dzielnicy Bairro Alto,  pomnik Chrystusa Króla z platformą widokową, skąd roztacza się panorama Lizbony Przejazd na lotnisko Lizbona. Odprawa bagażowo-paszportowa o 12.45 Wylot z Portugalii o godzinie 14.45. Przylot do Warszawy na godzinę 19.35 Odprawa bagażowa.

ZAKWATEROWANIE

Fatima - Hotel*** - pokoje 2,3-osobowe z łazienkami

Lizbona - Hotel*** - pokoje 2,3-osobowe z łazienkami

WYŻYWIENIE

Śniadania i obiadokolacje

DOKUMENTY DO POBRANIA


Kod Termin Cena Status Sprzedaż
PORMAX1 2019-08-06 - 2019-08-11 2999.00 PLN Last Minute zakończona
+Opłata na realizację programu (bilety, przewodnicy itp.) płatna w autokarze u pilota-kwota ok 90-110 euro

CENA ZAWIERA

 • bezpośredni przelot samolotem w klasie ekonomicznej Warszawa-Lizbona-Warszawa linią portugalską TAP,
 • opłaty lotniskowe, mały bagaż podręczny oraz bagaż rejestrowany 20 kg,
 • transfery z lotniska do hotelu i na lotnisko w Portugalii, 5 noclegów w hotelach i apartamentach*** - pokoje 2,3-osobowe z łazienkami,
 • 5 śniadań, 5 obiadokolacji,
 • transport autokarem podczas realizacji programu,  
 • opiekę pilota-przewodnika,
 • ubezpieczenie AXA (NW, KL, bagaż),
 • obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w kwocie 10 zł/osobę,
 • podatek VAT,

CENA NIE ZAWIERA

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • opłat za przewodników lokalnych,
 • lokalnej komunikacji miejskiej w Lizbonie,
 • planowanej taksy turystycznej w Lizbonie ,
 • napojów do obiadokolacji,
 • transportu na/z lotnisko w Polsce

DOPŁATY FAKULTATYWNE

1. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (dla chętnych) 80.00 PLN
2. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji również od chorób przewlekłych (dla chętnych) 160.00 PLN

INFORMACJE DODATKOWE

Uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnego dokumentu tożsamości - dowodu lub paszportu - warunek wyjazdu.


ROZKŁAD JAZDY
Wyjazd Miejsce Powrót Dopłata
2019-08-06 Wylot z WARSZAWY 2019-08-11 bez dopłat
Godziny lotu do potwierdzenia 48 h przed odlotem.


Fatima.
Porto.
Coimbra.
Batalha.
Sintra.
Cabo da Roca.
Lizbona.

drukuj stronę | poleć znajomym