/

WŁOCHY-Sycylia

SYCYLIA
WULKANICZNA PRZYGODA NA WYSPIE
MIRABILANDIA - GIARDINI NAXOS - TAORMINA - RZYM - POMPEJE - NEAPOL - WIEDEŃ
Obóz młodzieżowy 13 – 18 lat

Giardini Naxos jedna z najstarszych miejscowości na Sycylii. Sama wyspa w dawnych czasach była najważniejszym krajem świata antycznego. Obecnie perełka Morza Śródziemnego, na której góruje majestatyczna Etna – największy czynny wulkan Starego Kontynentu. Miejsce „gdzie morze zlewa się z niebem” ze wspaniałymi, piaszczystymi plażami i urozmaiconą linią brzegową, gdzie ciepła woda pozwala na kąpiele morskie od wiosny do późnej jesieni.

PROGRAM

1 dzień
Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Nocny przejazd do MIRABILANDII.
2 dzień
Dojazd do Mirabilandii w godzinach porannych. Śniadanie we własnym zakresie. Całodzienna zabawa w MIRABILANDII, w jednym z NAJWIĘKSZYCH PARKÓW ROZRYWKI W EUROPIE. Wewnątrz parku 7 stref tematycznych, 44 atrakcje (karuzele, kolejki górskie itp.), restauracje i bary. Przez cały dzień odbywają się spektakle wśród zieleni i wody (3 jeziora, 7 fontann, 14 wodospadów). Znajdziemy tutaj ogromne koło Diabelskiego Młynu o wysokości ok 100m, gigantyczną kolejkę górską Katun, spływ korytem rzecznym imitującym Rio Bravo. Podczas pobytu lunch w formie ciepłego posiłku. Wieczorem wyjazd w dalszą podróż na Sycylię.
3 dzień
W trakcie podróży śniadanie w formie piknikowej. Dojazd do hotelu, zakwaterowanie. Pierwsze świadczenie – lunch w hotelu. Początek realizacji programu.
3 - 8 dzień - pobyt na Sycylii 6 dni/5 nocy
Realizacja programu:
- wypoczynek, plażowanie, kąpiele w morzu,

- animacje prowadzone przez włoskich animatorów w hotelu i przy basenie,
- rozgrywki sportowe,
- wieczory animacyjne,  
- wycieczka do TAORMINY: zwiedzanie teatru grecko-rzymskiego dla chętnych (bilet około 10 Euro), spacer główną ulicą miasta od Bramy Messyńskiej do Bramy Katańskiej, Katedra św. Mikołaja, Palazzo Corvaja, taras widokowy i Wieża Zegarowa na Placu IX Kwietnia. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.
8 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Dalsza realizacja programu – NEAPOL, POMPEJE.
Zwiedzanie Neapolu – urokliwego miasta z wąskimi uliczkami i starymi kamienicami słynącego z pysznej pizzy napoletana oraz Pompeje - ruiny starożytnego miasta zniszczonego w trakcie wybuchu Wezuwiusza w 79 r n.e. Możliwość zakupienia ciepłego posiłku (płatne we własnym zakresie ok. 8-12 euro, nieobowiązkowo). Dojazd do hotelu w okolicy Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.
9 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do RZYMU. Zwiedzimy miasto z przewodnikiem: Plac i Bazylika św. Piotra w Watykanie, Zamek Anioła, Piazza Navona i Fontanna 4 Rzek, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki i Kapitol, Forum Romanum, Koloseum. Nocny przejazd do WIEDNIA.
10 dzień
Dojazd do WIEDNIA w godzinach porannych. Śniadanie piknikowe. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: reprezentacyjna aleja Ring, pałac władców Austrii Hofburg, malownicze uliczki starego miasta, neogotycki Ratusz, dom Mozarta, Katedra św. Szczepana. Przejazd metrem do Schonbrunn - letniej rezydencji Habsburgów. Spacer po zespole pałacowym. Możliwość zakupienia ciepłego posiłku (płatne we własnym zakresie ok. 5-10 euro, nieobowiązkowo). Wspólna kolacja w postaci piknikowej.
11 dzień
Przyjazd do Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

Wycieczki fakultatywne - cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów:
Etna + Katania - należy zabrać ze sobą ciepłą odzież oraz wygodne buty. Po śniadaniu przejazd autokarem do Katanii: najważniejsze miasto wschodniego wybrzeża Sycylii. Odwiedzimy: Piazza Duomo z Katedrą św. Agaty oraz fontanną słonia, Castello Ursino - twierdza obronna z XII wieku, ruiny teatru greckiego i rzymskiego amfiteatru. Zakupy na Via Etnea - największej handlowej ulicy miasta oraz przejście przez miejscowy targ rybny, owocowo-warzywny i odzieżowy. Następnie przejazd autokarem na wysokość 1915 m n.p.m., spacer na wysokość ok. 2100 m n.p.m. do punktu widokowego oraz przejście do pomniejszych kraterów o nazwie Sylwestry, powstałych w wyniku erupcji wulkanu w 2001 roku (30 Euro)
Syrakuzy - niegdyś najpotężniejsze miasto w Europie założone przez Greków w VIII w. p.n.e. - to jedno z bardziej urokliwych miejsc na Sycylii. Odwiedzimy Teatr Grecki z V w p.n.e., oryginalne ogrody wśród skał dawnych kamieniołomów wraz z pobliską grotą, którą malarz Caravaggio nazwał Uchem Dionizosa (niespotykane efekty akustyczne). Zobaczymy też katedrę, która za barokową fasadą kryje antyczną świątynię z V w p.n.e. oraz pobliskie fontanny Ciane i Aretusy. (30 Euro)
UWAGA!
Wycieczki są realizowane przy min. 20 chętnych.

ZAKWATEROWANIE

Wioska Turystyczna Villaggio Alcantara*** - kompleks hotelowy położony na wschodniej stronie wyspy, wśród zieleni drzew cytrusowych u stóp Taorminy, ok. 750 m od plaży (żwirkowa) i 2,5 km od pięknej piaszczystej plaży miejskiej. Ośrodek to zespół murowanych 2 piętrowych budynków. Zakwaterowanie w 3 - 4 osobowych pokojach (możliwe łóżka piętrowe) lub w 4 – 5 osobowych apartamentach, wszystkie z łazienkami i klimatyzacją. www.villaggioalkantara.it

WYŻYWIENIE

Na Sycylii 3 posiłki dziennie; wzmocnione śniadanie (pieczywo, sery, szynka, pomidory, jajka, dżem, mleko, płatki, herbata, kawa); lunch - podawane są na zmianę: pizza, hot dog, sandwicze z wędliną i żółtym serem; obiadokolacja w formie ciepłego dwudaniowego posiłku (kuchnia włoska), do posiłków woda, pozostałe napoje dodatkowo płatne. Pierwszym posiłkiem na Sycylii jest lunch w dniu przyjazdu, ostatnim – śniadanie w dniu wyjazdu. Dodatkowo podczas obozu, obiadokolacja i śniadanie w Rzymie oraz ciepły lunch w Mirabilandii. W drodze powrotnej dodatkowe posiłki piknikowe według programu. Suchy prowiant na drogę powrotną.

DOKUMENTY DO POBRANIA


Kod Termin Cena Status Sprzedaż
CZWS01 2019-07-01 - 2019-07-11 2089.00 PLN na telefon -
CZWS02 2019-07-19 - 2019-07-29 2129.00 PLN sprzedana -

CENA ZAWIERA

Cena obejmuje: transport autokarem o podwyższonym standardzie (wc, dvd, barek), zakwaterowanie - 5 noclegów w hotelu na Sycylii, , 1 nocleg tranzytowy ze śniadaniem i obiadokolacją w hotelu**/*** w okolicach Rzymu, wyżywienie wg programu, ubezpieczenie, opiekę wykwalifikowanej kadry, ratownika, miejscową opiekę medyczną, podatek VAT, opłatę za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE ZAWIERA

Cena nie obejmuje: obowiązkowej opłaty (75 Euro) za usługi przewodnickie po Wiedniu, Rzymie i Pompejach, przejazdy komunikacją miejską po Wiedniu i Rzymie, wstępu do Parku Mirabilandia, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, świadczeń niewymienionych w ofercie. Opłaty klimatycznej w ośrodku na Sycylii – 3-5 euro/os. (cena może ulec zmianie).
Dopłat do miejsc wsiadania (obowiązkowo): Gdańsk +180 zł, Tczew +180 zł, Malbork +180 zł, Toruń +160 zł, Bydgoszcz +160 zł, Warszawa +100 zł, Łódź +100 zł, Lublin +120 zł, Puławy +120 zł, Rzeszów +120zł, Tarnów +100zł, Częstochowa +100zł, Piotrków Trybunalski +100zł, Radom +80zł, Kielce +80, Katowice + 50 zł Kraków + 50, Lębork + 220 zł (antenka realizowana z Lęborka do Gdańska samochodem osobowym, busem lub pociągiem przy min. 3 osobach chętnych)

DOPŁATY FAKULTATYWNE

1. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy (dla chętnych) 65.00 PLN
2. Ubezpieczenie od chorób przewlekłych (CP) (dla chętnych) 130.00 PLN
3. Gwarancja niezmiennej ceny bez względu na koszt paliwa i kursy walut (dla chętnych) 80.00 PLN

INFORMACJE DODATKOWE

TRANSPORT - autokar  o podwyższonym standardzie, wyposażony w WC, DVD, barek.
UWAGA: na trasach krajowych istnieje możliwość przejazdu autokarem o niższym standardzie, busem, samochodem osobowym, transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej, a także możliwość związanych z tym ewentualnych przesiadek. Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości w przypadku zbyt małej ilości uczestników (min. 6 osób). Istnieje możliwość wyjazdów z innych miejscowości - szczegółowe informacje w biurze.

UBEZPIECZENIE -  Koszty Leczenia w podróży zagranicznej do 10.000 euro, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków do 2000 euro oraz bagaż do 200 euro (AXA).


ROZKŁAD JAZDY
Wyjazd Miejsce Powrót Dopłata
10.30 LUBLIN Hala MOSiR AL. Zygmuntowskie (Obok Orlenu) potw. 120.00 PLN
potw. RADOM ul. Wernera 52, stacja benzynowa Lukoil-McDonalds potw. 80.00 PLN
potw. PUŁAWY Parking hotelu Izabella ul. Lubelska 1 potw. 120.00 PLN
16.00 KRAKÓW Stacja Paliw Arge ul Opolska 60/ Stacja Paliw LukOil ul Opolska 9 06.00 50.00 PLN
12.30 KIELCE parking pod stadionem Korony, ul. Ściegiennego 09.30 80.00 PLN
09.45 WARSZAWA Dworzec Zachodni PKS, Al. Jerozolimskie 144 11.00 100.00 PLN
12.00 ŁÓDŹ ul. Służbowa, parking obok DW PKP Łódź – Widzew lub Stacja Paliw Shell ul. Rokicińska 192 09.00 100.00 PLN
08.00 GDAŃSK Parking przy ulicy Długie Ogrody (naprzeciwko Kościoła Św. Barbary) 13.00 180.00 PLN
Wyjazd z miast oprócz Gdańska będzie realizowany przy minimum 6 osobach. Godziny i miejsca zbiórek będą potwierdzane na 1 tydz. przed wyjazdem

UWAGI

Ważne informacje:

uczestnik jest zobowiązany do posiadania dokumentu tożsamości: paszport, dowód osobisty, dowód tymczasowy - ważny min. pół roku od daty powrotu z imprezy,
- wskazane jest zabranie kremów z filtrami UV, nakrycia głowy, okularów przeciwsłonecznych, maści na oparzenia słoneczne, nieprzewiewnego okrycia oraz wygodnego obuwia,

- sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki uczestników - 100 Euro,
- możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych na miejscu.

Oferta przygotowana we współpracy z biurem turystycznym CZERWIŃSKI TRAVEL


drukuj stronę | poleć znajomym