/

WŁOCHY-Sardynia

SARDYNIA - TORTOLI

W programie: zwiedzanie Cagliari, Arbatax, skały Roccia Rosa, plaża Orri, spacer po Pizie

SARDYNIA, wyspa położona pomiędzy Korsyką a Sycylią, jest drugą, co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym. Największym walorem wyspy jest długość wybrzeża – 1843 km wspaniałych plaż, zatoczek i skalnych urwisk. Szmaragdowe, czyste morze, cudowne białe plaże, łagodny klimat i niezwykle gościnni mieszkańcy to czynniki, które przyciągają tu coraz więcej turystów. Sardynia, pełna sekretów, bywa określana mianem wyspy skarbów.

PROGRAM

1. Dzień: wyjazd z Lublina (pozostałe miasta wg rozkładu jazdy), przejazd przez Czechy, Austrię. Po drodze postój w Czechach z możliwością zjedzenia ciepłego posiłku (opłata we własnym zakresie).

2. Dzień: Przejazd do Livorno około godz. 4:00. Przeprawa promem na Sardynię o godz. 8. Przypłynięcie do Olbii/Golfo Aranci ok. 15, przyjazd na camping „Sos Flores” ok. godz. 18. Obiadokolacja, zakwaterowanie  w domkach, nocleg.

3-9. Dzień: wypoczynek, plażowanie, kąpiele w morzu, animacje na plaży, rozgrywki sportowe. Wycieczka do CAGLIARI: Zwiedzanie starego miasta(Castello) z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem, romańska Katedra, Bastion San Remy, Pałac Gubernatora, Torre San Pancrazio, Amfiteatro Romano – ruiny wykutego w skale amfiteatru z II w n.e, kościół San Saturno z V w., spacer po Via Manno, głównej ulicy handlowej Cagliari. a następnie plażowanie na plaży „Poeto” – najdłuższej miejskiej plaży w Europie (13 km). Wycieczka na plażę Orri: przepiękny złoty piasek oraz formy skalne Cigno Blanco. Wycieczka do Arbatax: zobaczymy Roccie Rossa di Arbatax, czyli przepiękne porfirowe (czerwone) skały zanurzone w morzu. Przejście na punkt widokowy Cala Moresca.

10. Dzień: wykwaterowanie, pobranie suchego prowiantu, wyjazd z kempingu o godz.8. Przejazd do Olbii na prom o godz: 14:15, przeprawa promem do Livorno ok. 21. Przejazd do Pizy. Wieczorny spacer po mieście: Campo dei Miracoli (Pole Cudów: słynna Krzywa Wieża, Katedra, Baptysterium, Campo Santo). Wyjazd w dalszą drogę do Polski, przejazd przez Włochy.

Godziny wypłynięcia promu powrotnego uzależnione od aktualnych rozkładów jazdy. Do potwierdzenia na 2 tygodnie przed wyjazdem grupy.

11. Dzień: przejazd przez Austrię i Czechy. Po drodze postój w Czechach z możliwością zjedzenia ciepłego posiłku w restauracji (opłata we własnym zakresie). Przyjazd do Krakowa w godzinach popołudniowych.

Wycieczki fakultatywne:

Golfo di Orosei (35€/os) - rejs statkiem po morzu z Arbatax do najsłynniejszych i najpiękniejszych, dostępnych tylko od strony morza białych plaż, jak: Cala Goloritze, Cala Mariolu, Cala Luna - leżących u stóp kilkusetmetrowego klifu. Podczas postoju na Cala Luna i Cala Mariolu kąpiel w morzu.

Grotte del Bue Marino (wstęp ok. 8€/os), gdzie można podziwiać podziemną grę kolorów wody i form naciekowych.

ZAKWATEROWANIE

Kemping Sos Flores*** położony bezpośrednio przy piaszczystej plaży w miejscowości Tortoli, 3 km od miasta portowego Arbatax. Zakwaterowanie w 4 -5 osobowych mobilhomach z klimatyzacja czasową*, składających się z pokoju dziennego z aneksem kuchennym i dwóch sypialni: w jednej łóżko podwójne z osobną pościelą, a w drugiej dwa pojedyncze. W każdym domku łazienka z prysznicem i WC oraz przed domkiem taras ze stolikiem i krzesłami. Na terenie kempingu znajdują się: sklep z artykułami spożywczymi, bar, pizzeria, restauracja, patio przeznaczone do animacji, aerobiku   i na wieczorne dyskoteki, parking, bezpłatne korzystanie z świetnie wyposażonej siłowni a także odpłatne korty tenisowe i boisko do piłki nożnej. Ośrodek oferuje całodzienną animację dla dzieci i młodzieży.

Uwaga!!! Należy zabrać ze sobą bieliznę pościelową i ręczniki (wypożyczenie pościeli 5€ za komplet na turnus, wypożyczenie ręczników 3€).

WYŻYWIENIE

 Trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad, kolacja (kuchnia polska) + suchy prowiant na drogę powrotną.

DOKUMENTY DO POBRANIA


Kod Termin Cena Status Sprzedaż
ANSAR01 2019-07-02 - 2019-07-12 2099.00 PLN sprzedana -

CENA ZAWIERA

 • transport autokarem klasy lux (klimatyzacja, WC, dvd, barek),
 • zakwaterowanie - 8 noclegów na kempingu,
 • wyżywienie 3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, kolacja (kuchnia polska) + suchy prowiant w dniu wyjazdu,
 • ubezpieczenie Signal Iduna : KL do 10 000 Euro, NNW do 7 000 PLN, bagaż do 800 PLN,
 • opiekę: pilota w czasie przejazdu, polskojęzycznego rezydenta podczas pobytu,
 • opiekę wychowawców, ratownika (dotyczy obozu)
 • miejscową opiekę medyczną,
 • program:  wycieczka do Cagliari, Arbatax, Cala Moresca, Piza, plaża Orri
 • składkę TFG
 • podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA

 • obowiązkowej opłaty (50 €): opłaty portowe, podatki lokalne, opłaty paliwowe na promie
 • lokalnej taksy klimatycznej (jeżeli zostanie wprowadzona)
 • świadczeń nie wymienionych w ofercie

DOPŁATY FAKULTATYWNE

1. bezpieczenie od kosztów rezygnacji (dla chętnych) 60.00 PLN
2. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji również od chorób przewlekłych (dla chętnych) 120.00 PLN

INFORMACJE DODATKOWE

TRANSPORT: autokar.

INFORMACJE TRANSPORTOWE:
1. Sprzedawane są wyłącznie imprezy z przejazdem w obie strony bez możliwości zmiany daty powrotu.
2. Autokar zatrzymuje się wyłącznie na przystankach określonych w rozkładzie jazdy.
3. Każdy pasażer w ramach wykupionego przejazdu może przewieźć 1 szt. bagażu o wadze do 20 kg, bagaż podręczny o wadze do 5 kg.
4. Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki na 15 min. przed planowanym odjazdem.
5. Na trasach dojazdowych po Polsce możliwy jest transport samochodem osobowym, mikrobusem lub autobusem klasy turystycznej. Połączenia mogą być realizowane przy min. 6 osobach. Potwierdzenie połączeń antenowych na 72 godz. Przed wyjazdem.
6. Miejsca w autokarze docelowym są numerowane i przydzielane przez biuro według kolejności zgłoszeń.


ROZKŁAD JAZDY
Wyjazd Miejsce Powrót Dopłata
potw. LUBLIN, parking przy Hali MOSiR, al. Zygmuntowskie potw.. bez dopłat
dojazd antenowy realizowany przy min. 8 uczestnikach
potw. KRAKÓW, ul. Reymonta, Hala Wisły potw. bez dopłat
potw. KATOWICE, Plac Sejmu Śl. (wjazd od ul. Jagiellońskiej) potw. bez dopłat
potw. KIELCE, Mc Donald?s, ul. Żytnia potw. bez dopłat

UWAGI

Ważne informacje:

 • uczestnik zobowiązany jest do posiadania dowodu tożsamości (paszport, dowód, dowód tymczasowy) ważnego minimum pół roku od daty powrotu z imprezy
 • pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatnim śniadanie plus suchy prowiant na drogę w dniu wyjazdu,
 • na miejscu możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych (patrz powyżej),
 • istnieje możliwość odpłatnego skorzystania z kortów tenisowych: płatne 10 €/h i z boiska do piłki nożnej płatne: 40 €/h.
 • Klimatyzacja czasowa: każdy domek wyposażony jest w klimatyzację na karty magnetyczne: w cenie imprezy  3 godz. klimatyzacji dziennie

Oferta przygotowana we współpracy z biurem turystycznym ANTAVIA


Panorama na Camping Sos Flores.
Campong Sos Flores.
Camping Sos Flores.
Camping Sos Flores.
Sardynia Sos Flores.
Grotte del Bue Marino.
Sardynia - rejs satakiem.
Cala Mariolu.
.

drukuj stronę | poleć znajomym