/

WŁOCHY Północ-Południe

 OBÓZ TURYSTYCZNO-WYPOCZYNKOWY
OD WENECJI DO CAPRI
WENECJA - FLORENCJA - RZYM - MONTE CASSINO - POMPEJE - CAPRI - VERONA
wiek uczestników 13 - 18 lat

Obóz "Od Wenecji do Capri" to wyjątkowa propozycja, która łączy „przyjemne z pożytecznym”: bogaty program zwiedzania i relaks na plaży. Poczuj atmosferę najciekawszych włoskich miast i odpocznij u stóp Wezuwiusza. Pełen wrażeń wyjazd kończymy zabawą w legendarnym Parku Rozrywki Gardaland.

PROGRAM

1 DZIEŃ
Wyjazd z Polski, przejazd przez Czechy i Austrię w kierunku Włoch zgodnie z rozkładem jazdy. Postój na kolację przed granicą.
2 DZIEŃ
W godzinach porannych przyjazd do WENECJI. Rejs na plac św. Marka. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem w języku polskim. W programie: zwiedzanie Bazyliki św. Marka, spacer od Pałacu Dożów, obok Dzwonnicy św. Marka, Loggetty, obok Wieży Zegarowej. Kontynuacja spaceru obok Siedziby Prokuratorów: Starej i Nowej, Skrzydła Napoleona, Biblioteki do Ponte Rialto. Przejazd do hotelu.
3 DZIEŃ
Przejazd do FLORENCJI. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem w języku polskim. W programie: spacer obok kościoła Santa Croce, spacer po Piazza del Duomo obok baptysterium z Drzwiami Raju, wejście do katedry Santa Maria del Fiore. Kontynuacja spaceru obok wieży Giotta, przez Piazza della Signoria przy Palazzo Vecchio, do Ponte Vecchio - Mostu Złotników. Przejazd do hotelu.
4 DZIEŃ
Przejazd do RZYMU. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem w języku polskim. W programie: spacer od Koloseum do Kapitolu: przejście obok Łuku Konstantyna, Forum Romanum, Łuku Septymiusza Severa, Placu Weneckiego z Ołtarzem Ojczyzny, następnie Plac Navona z fontanną Czterech Rzek, Fontanna di Trevi i Schody Hiszpańskie. Przejazd do hotelu.
5 DZIEŃ
Przejazd do MONTE CASSINO. W programie: zwiedzanie klasztoru św. Benedykta i cmentarza żołnierzy polskich. Przejazd w okolice Neapolu, zakwaterowanie w hotelu w porze obiadu.
5-8 DZIEŃ
Pobyt w pobliżu Neapolu. W czasie pobytu program rekreacyjny, gry i zabawy na plaży, kąpiele w morzu pod opieką miejscowego ratownika, a także wycieczki: POMPEJE, Rejs na wyspę CAPRI (wjazd kolejką, spacer po mieście i po ogrodach Augusta)
9 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd w kierunku Werony.  Zwiedzanie WERONY. W programie: amfiteatr rzymski, z zewnątrz balkon i Dom Julii. Przejazd do hotelu.
10 DZIEŃ
Przejazd do Parku Rozrywki Gardaland – całodzienna zabawa. Wyjazd w kierunku Polski. Nocny przejazd przez Austrię i Czechy.
11 DZIEŃ            
Powrót do Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

Poszczególne punkty programu mogą ulec przesunięciu lub zmianie.
Obowiązkowy odbiór młodzieży do lat 18 przez rodziców lub osoby upoważnione.

ZAKWATEROWANIE

Hotel La Costiera 4* http://www.lacostierahotel.it/ Hotel położony jest 650 metrów od plaży w miejscowości Giugliano in Campania (30 km na zachód od Neapolu). Obiekt oferuje komfortowe pokoje wyposażone w klimatyzację oraz telewizor z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej oraz kanałów pay-per-view. WiFi i klimatyzacja w cenie. Podłogi w pokojach wyłożone są kafelkami. Zakwaterowanie: pokoje 3 i 4-os. z oddzielnymi łóżkami, łazienką z kabiną prysznicową i suszarką do włosów.
Hotele tranzytowe – hotele 3*, pokoje 2-4 osobowe z łazienkami.

WYŻYWIENIE

Podczas pobytu: śniadanie w formie bufetu - cornetti, ciastka, sucharki, dżem, nutella, chleb, wędlina, ser, kawa, mleko, soki i woda, obiad 2-daniowy + deser + woda w dzbankach i kolacja 1-daniowa + deser + woda w dzbankach. 
Wyżywienie w hotelach tranzytowych: śniadania wzmocnione i obiadokolacje.

DOKUMENTY DO POBRANIA


Kod Termin Cena Status Sprzedaż
OW2-2 2019-07-04 - 2019-07-14 2240.00 PLN na telefon -
OW2-3 2019-07-11 - 2019-07-21 2240.00 PLN ostatnie miejsca rezerwuję
OW2-4 2019-07-18 - 2019-07-28 2240.00 PLN są miejsca rezerwuję
OW2-5 2019-07-25 - 2019-08-04 2240.00 PLN są miejsca rezerwuję
OW2-6 2019-08-01 - 2019-08-11 2240.00 PLN ostatnie miejsca rezerwuję

CENA ZAWIERA

przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja i DVD), 4 noclegi w okolicach Neapolu z pełnym wyżywieniem (śniadanie, obiad, kolacja), 4 noclegi tranzytowe we Włoszech z wyżywieniem 2 razy dziennie (obiadokolacja, śniadanie), wyżywienie: pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja drugiego dnia imprezy, ostatnim śniadanie dziesiątego dnia imprezy, opieka pedagogiczna kierownika-pilota i wychowawców przez cały okres trwania wyjazdu, ubezpieczenie AXA (NNW, KL, bagaż), bogaty program turystyczny i wypoczynkowy.

CENA NIE ZAWIERA

koszty wstępów, komunikacji miejskiej, wjazdy do miast, usługi przewodnickie, woda do posiłków i realizacja programu: 130 EUR (płatne w autokarze), kaucja zwrotna 10 EUR w hotelu we Włoszech, dopłata za wyjazd z poszczególnych miast Polski: 50 -180 PLN – patrz rozkład jazdy.

DOPŁATY FAKULTATYWNE

1. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji-deklarowane w dniu zawarcia umowy (dla chętnych) 70.00 PLN
2. Ubezpieczenie od chorób przewlekłych (dla chorujących przewlekle; deklarowane najpóźniej tydzień przed wyjazdem) 140.00 PLN
3. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji dla osób przewlekle chorych 200.00 PLN

INFORMACJE DODATKOWE

Uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnego paszportu lub dowodu osobistego oraz legitymację szkolną.
Pieniądze na realizację programu kadra zbiera pierwszego dnia po przekroczeniu granicy.
Każdy uczestnik powinien posiadać ważną kartę EKUZ.
Prosimy o zabranie jednego, średniej wielkości bagażu głównego (zalecany rozmiar 65 x 40 x 25) oraz jednej sztuki bagażu podręcznego.
Radzimy zabrać suchy prowiant na drogę oraz ok. 50 PLN na posiłek pierwszego dnia w Polsce.

PAMIĘTAJ ABY ZABRAĆ ZE SOBĄ:
- zapas lekarstw, szczególnie jeśli bierzesz je stale
- kieszonkowe – sugerowane około 10 EUR na dzień
- mały podręczny plecak
- ręczniki i kosmetyki
- nakrycie głowy
- napoje i kanapki na drogę (plus ok. 50 pln na obiad przed granicą oraz na śniadanie w drodze powrotnej)
- wygodne buty i strój sportowy
- sweter i kurtkę przeciwdeszczową – w lecie mogą również zdarzyć się chłodniejsze dni
- małą poduszkę na podróż autokarem
- notes i długopis
- krem przeciwsłoneczny z filtrem


ROZKŁAD JAZDY
Wyjazd Miejsce Powrót Dopłata
13.15 WARSZAWA Dw. Zachodni PKS st. 10 16.30 50.00 PLN
15.15 ŁÓDŹ Dworzec Łódź Widzew 15.00 50.00 PLN
16.15 PIOTRKÓW TRYBUNALSKI McDonald's przy obwodnicy, stacja Circle 14.00 50.00 PLN
19.30 KATOWICE Dw. PKS, ul. Piotra Skargi 10.00 bez dopłat
do potw. *KRAKÓW do potw. 50.00 PLN
do potw. *WROCŁAW do potw. 50.00 PLN
do potw. *POZNAŃ do potw. 100.00 PLN
do potw. *BYDGOSZCZ do potw. 100.00 PLN
do powt. *GDAŃSK do potw. 180.00 PLN
do potw. *LUBLIN do potw. 100.00 PLN
*Zorganizowany transport do autokaru docelowego (realizowany przy min. 6 os., różnymi środkami transportu - PKS, PolskiBus, PlusBus, PKP, bus - zawsze pod opieką konwojenta). Miejsce i godzina zbiórki zostaną podane na tydzień przed wyjazdem.

UWAGI

TRANSPORT
Autokar wyposażony w uchylne fotele, WC, klimatyzację oraz DVD.
Przed granicą przewidujemy postój przeznaczony na posiłek. Miejsca w autokarach są nienumerowane. Zbiórka 30 minut przed planowaną godziną odjazdu. Autokar docelowy jedzie na trasie Katowice-Włochy-Katowice.

W przypadku braku minimalnej liczby osób wynoszącej 38, impreza może zostać przez organizatora odwołana bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tytułu odszkodowania lub zadośćuczynienia. Organizator powiadamia o tym fakcie nie później niż 20 dni przed datą wyjazdu.

Oferta przygotowana we współpracy z ATAS Sp. z o.o.


.
.
.
.
.
.
.
.
.

drukuj stronę | poleć znajomym