/

RUMUNIA + BUŁGARIA

RUMUNIA i BUŁGARIA

Transylwania, Złote Piaski, Warna, Bukareszt

WIEK UCZESTNIKÓW: 12-18 lat

 

TRANSYLWANIA - to historyczna kraina, położona na Wyżynie Siedmiogrodzkiej w samym centrum Rumunii. Od wielu lat jest nieodłączną częścią legendy o najsłynniejszym wampirze wszech czasów – HRABIM DRACULI. Pełna mrocznych zamczysk, twierdz warownych i pięknych widoków na królestwo Karpat. Urzeka baśniowym klimatem.

BUKARESZT – to stolica i zarazem największe miasto Rumunii. Jest określany mianem Paryża Wschodu. Jest to urokliwe miasto pełne kontrastów. Metropolia przyciąga turystów swoją kulturową odmiennością. Bukareszt jest imponującym miastem, które skrywa wiele tajemnic i niesamowitych budowli - imponujące XVII-wieczne kościoły, dobrze zachowane tradycyjne domy, nowoczesne szklane biurowce oraz pałace w stylu francuskim

ZŁOTE PIASKI - miejscowość położona ok. 15 km od Warny. Złote Piaski to najpopularniejszy region turystyczny Bułgarii słynący z piaszczystych plaż uważanych za najpiękniejsze w Europie. Z pewnością młodych ludzi przyciąga tutaj panująca europejska atmosfera, niezapomniane zabawy w klubach, sklepiki i kramy z bułgarskimi różnościami, mnóstwo słońca oraz ciepłe morze.

PROGRAM

1 DZIEŃ
Wyjazd autokaru według rozkładu. Przejazd przez Polskę.

2 DZIEŃ
Dojazd do hotelu w okolicy Timisoary. Zakwaterowanie w hotelu**/***. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Transylwanii.
WIZYTA W PIEKIELNYM ZAMCZYSKU. Zamek Corvin w Hunedoarze jest jedną z największych
i najpiękniejszych twierdz w Europie. To tu kręcono sceny do słynnych hollywoodzkich hitów takich jak „Ghost Rider 2” z 2011 r. czy „Zakonnica” z 2018 r. To również miejsce, w którym przez 7 lat więziony był Vlad Dracula! Dalsze ZWIEDZANIE DEVY – jednego z najpiękniejszych miast Siedmiogrodu, w którym Hrabia Dracula siał postrach! Spacer po starym mieście. Wyjazd w dalszą drogę do Bułgarii.

4 DZIEŃ
Przyjazd do Złotych Piasków w godzinach przedpołudniowych, zakwaterowanie w hotelu, pierwsze świadczenie w Bułgarii – obiad.

5—10 DZIEŃ
Pobyt w Bułgarii. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych, realizacja programu:

  • FLUO NIGHT – Body painting farbami fluo
  • GOLDEN GAME -  wieczorna gra miejska oraz kąpiel pod gwiazdami pod opieką ratownika
  • ŚWIĘTO HOLI –  prawdziwe święto kolorów i radości połączone z wieczornym wyjściem na promenadę
  • SPEED DATING… czyli ile wiesz o swoich kumplach?
  • WATER WAR -  wodna bitwa na balony
  • CLUBBING SHOW - wyjścia do lokalnych dyskotek m.in. Papaya, Pr. Club, Bonkers, Arrogance (za dodatkową opłatą, wejście dla osób pow. 16 roku życia)
  • KEEP CALM & RELAX! chillout na plaży, kąpiele w morzu, animacje przy basenie

AROUND BUŁGARIA:

  • wycieczka do KLASZTORU SKALNEGO AŁADŻA - Monastyr Aładża to średniowieczny klasztor wykuty w skale. Nazwa klasztoru pochodzi z języka tureckiego i oznacza "pstry" lub "wielobarwny". Związane jest to z barwnymi skałami i kolorowymi freskami pokrywającymi wykute w skale cele mnichów. O tym miejscu opowiada wiele okolicznych legend (dla chętnych)
  • wycieczka do WARNY – do stolicy bułgarskiego wybrzeża, które zostało założone przez Rzymian. Miasto ma swój niepowtarzalny charakter ze względu na deptaki handlowe w centrum oraz liczne secesyjne domy świadczące o zamożności dawnej burżuazji. Miasto jest doskonałą odskocznią od siedzenia na plaży w Złotych Piaskach a nazwa kojarzy nam się z Władysławem Warneńczykiem;

11 DZIEŃ
Śniadanie w godzinach wczesno-porannych i wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd do BUKARESZTAŃSKICH TERM (obowiązkowo do term należy zabrać: strój kąpielowy, klapki, ręcznik). TERMY W BUKARESZCIE – jedne z największych źródeł termalnych w Europie!!! SPEKTAKULARNA STREFA „GALAXY” z niesamowitymi zjeżdżalniami – to raj, z którego będziemy korzystać! Obiadokolacja, przejazd do BUKARESZTU w godzinach wieczornych. Nocne zwiedzanie rozświetlonego miasta z autokaru. PAMIĄTKOWE ZDJĘCIE na słynnym PLACU UNIRII.
Wyjazd w stronę Polski w godzinach bardzo późno wieczornych/nocnych.

12 DZIEŃ
Przejazd w stronę Polski. Dojazd do Polski w godzinach późno wieczornych/nocnych.

13 DZIEŃ
Przejazd przez Polskę zgodnie z rozkładem jazdy.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE (dla chętnych, płatne dodatkowo) - realizowane przy minimum 20 chętnych

- NESEBYR + AQUA PARK – odwiedzimy jedno z najstarszych miast europejskich, które zostało wpisane na Listę Światowego  Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego UNESCO. Miasto – muzeum. Położone jest u  wybrzeża Morza Czarnego, często nazywane Dubrownikiem Bułgarii. Nasebyr zachwyci nas mieszanką architektoniczną, łączącą w sobie mury z czasów rzymskich i bizantyjskich, średniowieczne cerkwie, brukowane uliczki oraz domy z okresu Odrodzenia. Absolutnie wyjątkowe miejsce! MUST BE! PARADISE AQUAPARK -  READY TO GET WET!!! – czeka tu nas rewelacyjna zabawa w największym Aquaparku na Bałkanach: zjeżdżalnie, kamikaze, tsunami, baseny z jacuzzi i wspaniałe muzyczno-taneczne animacje. Nowa atrakcja surfing basen !!!
Cena z zeszłego roku ok. 45 EUR

- WIOSKA BUŁGARSKA – przejażdżka łódką po rzece Kamczija, Pobitite Kamuni czyli Kamienny Las- (unikatowy fenomen natury, który Matka Natura rzeźbiła przez tysiące lat. Te fenomenalne kamienne figury, które zachowały się po dzisiejsze czasy i stanowią słynną atrakcję Bułgarii); Wioska Bułgarska – PROGRAM FOLKLORYSTYCZNY. Obiad – tradycyjne dania bułgarskie, napoje
Cena z zeszłego roku ok. 30 EUR

- BAŁCZIK i PRZYLĄDEK KALIAKRA - miasto Bałczyk położone jest malowniczo na tarasowatych wapiennych białych skałach i dlatego nazwane jest „białym miastem”. Zwiedzimy tu letnią rezydencję rumuńskiej królowej Marii z 1924 roku oraz ogród botaniczny z mnóstwem kaktusów i sukulentów. Następnie udamy się na malowniczy przylądek Kaliakra. Czekają tam na nas przepiękne widoki morskie z 70 - metrowej wysokości. Pionowe skały „opadają” tu prosto do morza. Potęga przyrody! Przy spokojnym morzu czasem udaje się zaobserwować delfiny. Obiad podczas wycieczki.
Cena
z zeszłego roku ok. 40 EUR

- JEEP SAFARI – wyprawa wojennymi jeepami po Parku Narodowym Złote Piaski oraz innych miejscowościach dostarczająca niezwykłych wrażeń! W trakcie wycieczki będziecie mieli okazję do obserwacji miejscowej flory i fauny, do przejażdżki po dzikiej i zalesionej okolicy, a także do sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich. W programie przewidziane są również gry i zajęcia sportowe a także obiad w bułgarskim, wiejskim domostwie, na którym podana będzie sałata, mięso
z grilla, napoje bezalkoholowe.
Cena z zeszłego roku ok. 40 EUR

ZAKWATEROWANIE

NOWOCZESNY Hotel Serdika*** (w naszej ocenie HOTEL ZASŁUGUJE NA 4*) położony jest blisko centrum Złotych Piasków, ok. 550 m od plaży i ok. 400 m ?d Aquapolis. Zakwaterowanie w przestronnych pokojach 3, 4, 5 i 6 osobowych z klimatyzacją i balkonem, TV-kablową, lodówką, łazienką z suszarką. Wszystkie pokoje są odnowione i urządzone w stylu skandynawskim. Hotel ma całodobową ochronę.
Do dyspozycji uczestników: duży odkryty basen z mini aquaparkiem i wydzieloną częścią dla dzieci, bezpłatne parasole i leżaki przy basenie, restauracja z tarasem, barbeque, lobby bar, recepcja z możliwością wynajęcia sejfu, punkt wymiany waluty, tenis stołowy, bilard, gabinet lekarski, Wi-Fi – bezpłatne w holu koło recepcji, Wi-fi płatne w pokojach, salka z grami, sklep. Przy hotelu wielofunkcyjne boisko sportowe.
Codzienny program animacyjny obejmuje np.: tańce, siatkówkę,  rzutki, piłkę wodną, aerobik w basenie, mini piłkę nożną, wieczorne animacje lub inne.
Nocleg tranzytowy w Rumunii w hotelu**/***.

WYŻYWIENIE

W hotelu Serdika*** - All inclusive - śniadanie, obiad i kolacja w formie bufetu. Drugie śniadanie, późny obiad, wieczorna zupa (21:30 – 22:00). Herbata i woda przez cały dzień.

Podczas przejazdu do Bułgarii śniadanie i obiadokolacja w hotelu tranzytowym, w Bukareszcie dodatkowy obiad. Suchy prowiant na drogę powrotną.

DOKUMENTY DO POBRANIA


Kod Termin Cena Status Sprzedaż
CZR1 2020-06-29 - 2020-07-10 1819.00  1869.00 PLN promocja rezerwuję
Wyjazd z Gdańska dzień wcześniej tj. 28.06.20 w godzinach wieczornych.
CZR2 2020-07-06 - 2020-07-17 1819.00  1869.00 PLN promocja rezerwuję
Wyjazd z Gdańska dzień wcześniej tj. 05.07.20 w godzinach wieczornych.
CZR3 2020-07-13 - 2020-07-24 1819.00  1869.00 PLN promocja rezerwuję
Wyjazd z Gdańska dzień wcześniej tj. 12.07.20 w godzinach wieczornych.
CZR4 2020-07-20 - 2020-07-31 1819.00  1869.00 PLN promocja rezerwuję
Wyjazd z Gdańska dzień wcześniej tj. 19.07.20 w godzinach wieczornych.
CZR5 2020-07-27 - 2020-08-07 1819.00  1869.00 PLN promocja rezerwuję
Wyjazd z Gdańska dzień wcześniej tj. 26.07.20 w godzinach wieczornych.
CZR6 2020-08-03 - 2020-08-14 1869.00 PLN sprzedana -
Wyjazd z Gdańska dzień wcześniej tj. 02.08.20 w godzinach wieczornych.
CZR7 2020-08-10 - 2020-08-21 1819.00  1869.00 PLN promocja rezerwuję
Wyjazd z Gdańska dzień wcześniej tj. 09.08.20 w godzinach wieczornych.

CENA ZAWIERA

przejazd autokarem o podwyższonym standardzie (klimatyzacja, barek, DVD-video, WC), zakwaterowanie – 7 noclegów w Bułgarii, 1 nocleg w Rumunii, wyżywienie wg opisu programu, rezydenta na miejscu w Bułgarii, opiekę kadry pedagogicznej, ratownika, transport poza Polską do/z Bułgarii, program obozu młodzieżowego, wstępy wg programu, ubezpieczenie Signal Iduna - KL 20 000 EUR (bez chorób przewlekłych), NNW 15 000 zł + bagaż 1000 zł, podatek VAT, opłatę na Krajowy Fundusz Turystyczny.

CENA NIE ZAWIERA

kaucji zwrotnej płatnej na miejscu 10 EUR/os., taksy klimatycznej 10 EUR, obowiązkowej opłaty łącznej za: bilety wstępów do zwiedzanych obiektów w tym do Therme w Bukareszcie oraz usług przewodnickich (ok. 25 EUR)
dopłat do miejsc wsiadania (obowiązkowo): Gdańsk +190 zł, Tczew +190 zł, Malbork +190 zł, Toruń +170 zł, Bydgoszcz +180 zł, Warszawa +120 zł, Łódź +120 zł, Lublin +140 zł, Rzeszów +160zł, Tarnów na zapytanie, Częstochowa +100zł, Piotrków Trybunalski +120zł, Radom +100zł, Kielce +100 zł, Katowice +60, Kraków +60, Lębork + 240 zł (antenka realizowana z Lęborka do Gdańska samochodem osobowym, busem lub pociągiem przy min. 3 osobach chętnych)

DOPŁATY FAKULTATYWNE

1. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji KR (dla chętnych) - 60.00 PLN
2. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji również od chorób przewlekłych (dla chętnych) - 115.00 PLN
3. Ubezpieczenie od chorób przewlekłych CP - 90.00 PLN

INFORMACJE DODATKOWE

MAKSYMALNY BAGAŻ: do autokaru można wziąć 1 bagaż zasadniczy i bagaż podręczny. Bagaż zasadniczy nie może przekraczać wagi 20 kg oraz łącznych wymiarów 190 cm (wys. + szer. + dł.)

OBOWIĄZKOWY WAŻNY PASZPORT LUB DOWÓD OSOBISTY!


ROZKŁAD JAZDY
Wyjazd Miejsce Powrót Dopłata
00.30 LUBLIN Hala Mosir Al. Zygmuntowskie (obok Orlenu) 03.00 140.00 PLN
02.30 RADOM, ul. Wernera 52, stacja benzynowa Lukoil - McDonalds 01.30 100.00 PLN
03.30 KIELCE, parking przy stadionie Korony, ul. Ściegiennego 00.30 100.00 PLN
05.30 KRAKÓW, Stacja Paliw Arge ul Opolska 60/ Stacja Paliw LukOil ul Opolska 9 20.30 60.00 PLN
06.00 KATOWICE, Stacja BP - Mc Donald's/BP przy hotelu Campanille, Al. Górnośląska/Ofiar Katynia, autostrada A4 (k.Wrocław) 19.30 60.00 PLN
03.00 RZESZÓW, parking przed dworcem PKP 23.30 160.00 PLN
03.00 ŁÓDŹ, ul. Służbowa, parking obok DW PKP Łódź ? Widzew lub Stacja Paliw Shell ul. Rokicińska 192 23.00 120.00 PLN
00.30 WARSZAWA, parking przy sklepie Decathlon Warszawska 6 Lub Dworzec Zachodni PKS, Al. Jerozolimskie 144 03.00 120.00 PLN
Wyjazd z Gdańska dzien wcześniej. Antenki z miast oprócz Gdańska będą realizowany przy minimum 6 osobach. Godziny i miejsca zbiórek będą potwierdzane na 1 tydz. przed wyjazdem

UWAGI

Wyjazd z Gdańska dzień wcześniej, termin wyjazdu z poszczególnych miast uzależniony od rozkładu jazdy autokaru.

Na trasach krajowych istnieje możliwość przejazdu autokarem o niższym standardzie, mikrobusem, pociągiem oraz możliwość ewentualnych przesiadek z tym związanych.

Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości w przypadku zbyt małej liczby uczestników (minimum 6 osób) chyba, że jest podane inna informacja w rozkładzie jazdy.

Zbiórka uczestników 15 minut przed godziną odjazdu.

Godziny odjazdów i powrotów są uzależnione od warunków drogowych i kolejek na przejściach granicznych.

Istnieje możliwość wyjazdów z innych miejscowości – szczegółowe informacje w biurze.

POTWIERDZENIE MIEJSC WYJAZDÓW NAJPÓŹNIEJ NA 5 DNI PRZED WYJAZDEM.

Oferta przygotowana we współpracy z Biurem Turystycznym CZERWIŃSKI TRAVEL


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

drukuj stronę | poleć znajomym