/

GRECJA-Peloponez-Tolo

 METEORY - TOLO - ATENY - SALONIKI - BUDAPESZT
wypoczynek+zwiedzanie

obóz młodzieżowy 14-18 lat

PELOPONEZ - usytuowany na południu, malowniczy półwysep, a właściwie od przekopania Kanału Korynckiego wyspa, kryje niemal wszystko co najlepsze w Grecji.
TOLO - turystyczna miejscowość położona ok. 180 km na południe od Aten, wtulona w monumentalne ściany skalne wyrastające wprost z morza, amfiteatralnie zamykające malowniczą zatokę. Piaszczysta plaża, ciepłe, błękitne morze-oazy do nurkowania, promenada… Więcej informacji na stronie www.tolo.gr, www.tolo-guide.gr

PROGRAM

DZIEŃ 1
Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd przez Polskę, Słowację i Węgry. Nocny przejazd przez Serbię i Macedonię.
DZIEŃ 2
Przyjazd do Grecji, w godzinach popołudniowo-wieczornych, zakwaterowanie w hotelu tranzytowym **/*** na Riwierze Olimpijskiej lub w okolicach Salonik  (pokoje 3,4 osobowe z łazienkami), obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd do wiszących klasztorów Meteora „zawieszonych” na szczytach niedostępnych niegdyś skał – zwiedzanie jednego lub dwóch monastyrów (bilety dodatkowo płatne – ok 4 euro/klasztor).
Przejazd do miejscowości Tolo na Peloponezie, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 3-9 Wypoczynek na Peloponezie - 7 dni - 6 noclegów
W trakcie pobytu w programie:
- wycieczka autokarowa do Nafplio -pierwszej stolicy odrodzonej Grecji z fortyfikacjami, mury obronne, twierdza Palamidi ( bilety wstępu dla osób powyżej 18 lat –ok  8 euro)
- wycieczka piesza na punkt widokowy Asini
- kąpiele na plaży oraz w hotelowym basenie
- gry i zabawy sportowe
- konkurs wiedzy o Grecji
Wycieczki fakultatywne:
- wycieczka „Argolida” - zwiedzanie „skarbów” Półwyspu Peloponeskiego: Mykeny (słynne mury cyklopie, Lwia Brama, twierdza Mykeńska, groby szybowe i kopułowe, Grób Agamemnona) + Epidauros (najlepiej zachowany antyczny teatr grecki z niezwykłą akustyką) – cena 30 euro dla osób do 18 roku życia (50 euro dla osób pełnoletnich) wycieczka realizowana przy grupie minimum 25 osób.
- rejsy statkiem -  ok 10 euro
- dyskoteki – bilet za 1 wejście  ok. 3-5 euro
DZIEŃ  9
Wczesne śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Bardzo wczesny wyjazd z Tolo. Przejazd do stolicy Grecji- zwiedzanie Aten, objazd miasta: Plac Konstytucji, Parlament, Grób Nieznanego Żołnierza - zmiana warty, antyczne budowle na Akropolu (Świątynia Nike, Partenon, Erechejon), Plaka. Stadion Olimpijski z zewnątrz, Plac Omonia. Bilety na Akropol płatne dla osób powyżej 18 lat ( ok.20 euro). Przejazd na Riwierę Olimpijską lub w okolice Salonik, zakwaterowanie w hotelu **/***(pokoje 3,4 osobowe z łazienkami), obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 10
Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Salonik - krótkie zwiedzanie: główna ulica miasta - Odos Egnatia, gdzie przeplatają się zabytki greckie, rzymskie, bizantyjskie i tureckie: łuk Cesarza Galeriusza, rzymska Rotunda, Biała Wieża - symbol Salonik, posąg Aleksandra Wielkiego, kościół świętej Mądrości Bożej i Dom Ataturka. Przejazd nocny przez Macedonię i Serbię na Węgry.
DZIEŃ 11
Przyjazd do Budapesztu (przerwa w podróży 9 godzin), zwiedzanie Pomnik Millenium, Wzgórze Zamkowe, Kościół Św. Macieja, Baszta Rybacka, pobyt w kompleksie basenów termalnych na wyspie Św. Małgorzaty - bilety dodatkowo płatne ok 2500 HUF (ok 40 zł) W godzinach wieczornych wyjazd z Budapesztu, przejazd nocny.
DZIEŃ 12
Powrót do Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

ZAKWATEROWANIE

Kompleks hotelowy Flisvos***& Flisvos Royal****, położony bezpośrednio przy morzu, 150 m od pięknej, piaszczystej plaży (główna plaża). Kompleks składa się z 2 budynków położonych obok siebie (przejście przez ulicę). Grupa będzie zakwaterowana w części Flisvos ***. Do dyspozycji gości recepcja, restauracja, kawiarnia. Basen z leżakami w części Royal Flisvos.
Pokoje: przestronne, wygodne 3,4 - os. (w pokojach 4 osobowych możliwe łóżko piętrowe) z widokiem na miasto lub góry. Wszystkie pokoje z łazienkami, WC oraz klimatyzacją i balkonem.

WYŻYWIENIE

Tolo: 3 posiłki dziennie śniadania bufet, lunch i obiadokolacja serwowane). Pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatnim śniadanie w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną. W Tolo do obiadów i kolacji jest podawana woda. W trakcie przejazdu wyżywienie wg programu. ( 2 posiłki dziennie).

DOKUMENTY DO POBRANIA


Kod Termin Cena Status Sprzedaż
GRA1 2019-07-07 - 2019-07-18 2170.00 PLN sprzedana -
GRA2 2019-07-23 - 2019-08-03 2170.00 PLN sprzedana -
GRA3 2019-08-03 - 2019-08-14 2120.00  2170.00 PLN anulowana -

CENA ZAWIERA

Przejazd autokarem, 8 noclegów w Grecji  w hotelach zgodnie z ofertą (2 tranzytowe, 6 noclegów w Tolo), wyżywienie wg programu, ubezpieczenie zagraniczne AXA:KL z wliczonymi chorobami przewlekłymi na kwotę 20 000 euro, NW - 3000 euro, bagaż od kradzieży 250 euro, opiekę pedagogiczną i kierownika, opiekę pilota-przewodnika, podatek VAT,obowiązkową dopłatę do turystycznego funduszu gwarancyjnego w wysokości 10 zł.

CENA NIE ZAWIERA

Cena nie obejmuje: dopłat za wyjazdy z poszczególnych miast, przewodnika w Atenach, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz programu fakultatywnego dla chętnych.Na realizację programu, bilety wstępu, opłatę za przewodników lokalnych i taxę turystyczną  należy przeznaczyć 45€ (opłata obligatoryjna).

DOPŁATY FAKULTATYWNE

1. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (dla chętnych) 65.00 PLN
2. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji również od chorób przewlekłych (dla chętnych) 125.00 PLN
3. Gwarancja niezmiennej ceny bez względu na koszt paliwa i kursy walut (dla chętnych) 80.00 PLN
4. Gwarantowany pokój 2 osobowy -tylko dla osób tej samej płci, nie ma możliwości zakupu przez pojedyncze osoby (od osoby) 180.00 PLN

INFORMACJE DODATKOWE

Zalecane minimalne kieszonkowe ok. 60 Euro + program fakultatywny.

Uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnego dokumentu tożsamości - dowodu lub paszportu. Warunek wyjazdu.


ROZKŁAD JAZDY
Wyjazd Miejsce Powrót Dopłata
08.00 LUBLIN Al.Zygmuntowskie Hala Mosir (obok ORLENu) 09.00 bez dopłat
05.00 WARSZAWA Parking przed Torwarem przy Wisłostradzie potwierdz. 140.00 PLN
04.00 ŁÓDŹ Dworzec PKP Łódź Kaliska parking ul.Karolewska potwierdz. 140.00 PLN
06.00 RADOM Mc Donald Stacja Circle ul. Czarneckiego (wyjazd),Mc Donald stacja Lukoil ul. Wernera (powrót) potwierdz. 100.00 PLN
08.00 KIELCE Stadion Miejscki parking ul. Ściegiennego potwierdz 100.00 PLN
08.00 KRAKÓW Mc Donald (Makro) ul.Jasnogórska 2 potwierdz. 100.00 PLN
07.00 KATOWICE Mc Donald stacja BP ul. Ofiar Katynia 5 (wyjazd), Mc Donald Stacja BP ul.Górnośląska 40a (powrót) potwierdz. 100.00 PLN
06.00 GLIWICE Castorama Centrum Handlowe Europa Centralna ul.Pszczyńska 315 potwierdz. 100.00 PLN
11.00 RZESZÓW Centrum Handlowe Nowy Świat ul. Krakowska 20 potwierdz. bez dopłat

UWAGI

UWAGA:
Na trasach krajowych istnieje możliwość przejazdu autokarem o niższym standardzie, mikrobusem, pociągiem oraz możliwość ewentualnych przesiadek z tym związanych.
Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości w przypadku zbyt małej liczby uczestników (minimum 8 osób) chyba, że jest podane inna informacja w rozkładzie jazdy. Zbiórka uczestników 15 minut przed godziną odjazdu. Godziny odjazdów i powrotów są uzależnione od warunków drogowych i kolejek na przejściach
granicznych.
Istnieje możliwość wyjazdów z innych miejscowości – szczegółowe informacje w biurze.
POTWIERDZENIE MIEJSC WYJAZDÓW NAJPÓŹNIEJ NA 5 DNI PRZED WYJAZDEM.


Panorama Tolo. Strzałką oznaczono położenie hotelu.
Główna plaża.
Panorama. Widok z pkt widokowego
Panorama z Assini.
Ateny Akropol.
Ateny - zmiana warty.
Kanał Koryncki.
Naflio - twierdza Palamidi.
Naflio - zamek Bourtzi.
Mykeny.
Epidauros.
Saloniki - Biała Wieża.
hotel Flisvos.
hotel Flisvos.
hotel Flisvos.
hotel Flisvos -widok z balkonu.
hotel Royal Flisvos basen.
hotel Royal Flisvos basen.
hotel Royal Flisvos basen.
hotel Flisvos restauracja.
Tolo plaża.

drukuj stronę | poleć znajomym