/

DUSZNIKI ZDRÓJ-ODKRYWCY KOTLINY


+ wycieczka do Pragi

WIEK UCZESTNIKÓW: 8-12, 13-17 lat

Duszniki Zdrój - miasteczko idealne dla ludzi gotowych na interesujące przeżycia. Każdy, kto pragnie oderwać się od pełnego napięć życia codziennego z pewnością będzie mógł atrakcyjnie wypocząć w tym malowniczym kurorcie.

PROGRAM

PROGRAM ODKRYWCY
• ODGRYWAMY ZŁOTĄ PRAGĘ – wycieczka do stolicy Czech: zwiedzanie wzgórza zamkowego praskich Hradczan - Katedra Św. Wita, Zamek Królewski, Bazylika Św. Jerzego. Spacer przez Małą Stranę do Mostu Karola - jednej z głównych atrakcji Pragi. Następnie spacer po Vaclawskim Namesti – miejscu najsłynniejszych praskich demonstracji, marszów i zebrań publicznych, Brama Prochowa, Dom Miejski, Wieża Ratuszowa z zegarem „Orloj”.
• „W POSZUKIWANIU ZŁOTA” – wycieczka do kopalni złota w Złotym Stoku – zwiedzanie podziemnej Trasy turystycznej: „Sztolni Gertruda”, „Chodnika Śmierci”, spotkanie z Gnomem w Chodniku Śmierci oraz jedynego w Polsce podziemnego wodospadu w „Sztolni Czarnej”. Wizyta w Średniowiecznej Osadzie Górniczej na którą składają się urządzenia górnicze zbudowane w skali 1:1. Również natrafimy na pełen tajemnic i strachów podziemny tunel, który kończy się wizytą w chacie złotostockiego Kata. Płukanie Złota – wypróbuj również profesjonalny sprzęt do płukania i znajdź swoje złoto i dostaniesz certyfikat Zdobywcy Kopalni Złota.
• GÓRY STOŁOWE – wycieczka autokarowo-piesza do Parku Narodowego Gór Stołowych – wejdziemy na najwyższy szczyt pasma Szczeliniec Wielki lub Błędne Skały odkryją przed nami swoje labirynty. Po drodze odwiedzimy Czermną gdzie znajduje się Kaplica Czaszek.
• Torfowisko pod Zieleńcem: wycieczka do rezerwatu torfowiskowego. Miejsce to przyciąga pięknymi krajobrazami oraz wspaniałą florą. Wycieczka do Schroniska Pod Muflonem położonego na stokach Ptasiej Góry górującej nad Dusznikami.
• Duszniki Zdrój: spacer po uzdrowisku – park zdrojowy z Pijalnią Wód Mineralnych, Muzeum Papiernictwa, Rynek, Dworek Fryderyka Chopina, piękna kolorowa fontanna podświetlana po zmroku.
• Aquapark w Kudowie – zajrzymy do Kudowy, aby popluskać się 2 godziny w największym w okolicy Aquaparku: poza pełnowymiarowym basenem pływackim do dyspozycji jest także brodzik dla dzieci, 92-metrowa zjeżdżalnia, jacuzzi, basen rekreacyjny z masażami, gejzerami i sztuczną rzeką.
• Wesołe wieczorki: dyskoteki, ognisko z konkursem „śpiewać każdy może”, zabawy i konkursy z nagrodami: chrzest kolonijny, piżama party, konkurs fryzur i makijażu.
• Gry i zabawy terenowe – budowa szałasów, nauka rozpalania ogniska, podchody terenowe, nauka poruszania się w terenie bez mapy i kompasu ? (z odznaką sprawności), biegi na orientację, budowanie tam na potoku, strzelnica LOK – 10 strzałów z wiatrówki, dyplomy dla najlepszych uczestników.
• Spartakiada Sportowa – turniej piłki siatkowej, turniej piłki nożnej, turniej badmintona, wielobój sprawnościowy, bieg 60m pod górę, turniej gry w ping-ponga, turniej skoków na skakance, warcaby plenerowe.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE – odbywają się przy min. 20 uczestnikach.
ADRSPACH SKALNE MIASTO – odkryjemy przepiękny labirynt Skalny w Czechach stanowiący rezerwat przyrody, na własne oczy zobaczycie z piaskowca wyrzeźbiony prawdziwy cud natury. Tu natura stworzyła najróżniejsze formacje skalne o fantastycznych kształtach. Dodatkowo czeka nas podróż łodzią po jeziorze o długości ok. 300 m oraz wodospad (19 m) rzeki Metuje – 60 PLN (płatne w biurze lub na miejscu) i 150 KĆ (płatne na miejscu).

ZOO SAFARI Dvur Kralove – unikalny, jeden z największych w Czechach Ogrodów Zoologicznych, położony na terenie ponad 60 ha. Znajdziemy tu wiele ciekawych ekspozycji w pawilonach: Zwierząt Drapieżnych (lwy, tygrysy), Ptasi Świat, Świat Dinozaurów, Świat Flamingów, Okapi, Małpy, Orangutany, Wodny Świat, Świat Słoni i wiele innych. Jednak największą atrakcją jest Afrykańskie Safari, gdzie na kilkunastu hektarach biegają liczne zwierzęta kopytne: różnego rodzaju antylopy, bawoły i zebry! Po tej części ogrodu poruszamy się piętrowym autobusem i z jego pokładu oglądamy zwierzęta – 60 PLN (płatne w biurze lub na miejscu) i 200 KĆ (płatne na miejscu).

ZAKWATEROWANIE

OŚRODEK WCZASOWO-REHABILITACYJNY STALOWY ZDRÓJ - położony na obrzeżach Dusznik Zdroju w otoczeniu lasu iglastego. Pokoje 3, 4, 5-osobowe z łazienkami oraz typu studio (2+3) z łazienkami. Na miejscu Free Wifi, jadalnia, tenis stołowy, boiska sportowe: siatkówka, koszykówka, małe boisko do piłki nożnej, sala do zajęć z grami planszowymi, TV, sprzętem dyskotekowym, plac zabaw dla małych dzieci, bilard, warcaby ogrodowe, wiata grillowa, miejsce na ognisko, własny parking. Teren ogrodzony, monitorowany, o powierzchni 2 ha z przepięknym ogrodem.

WYŻYWIENIE

trzy posiłki dziennie + podwieczorek w stołówce (śniadania i kolacje + bufet, obiady serwowane) oraz suchy prowiant na powrót

DOKUMENTY DO POBRANIA


Kod Termin Cena Status Sprzedaż
01DKHZ 2020-07-10 - 2020-07-22 1745.00  1795.00 PLN promocja rezerwuję
+ obowiązkowo 30 KĆ na wstępy w Czechach - płatne na miejscu
02DKHZ 2020-07-23 - 2020-08-04 1745.00  1795.00 PLN promocja rezerwuję
+ obowiązkowo 30 KĆ na wstępy w Czechach - płatne na miejscu

CENA ZAWIERA

• Zakwaterowanie (12 noclegów) i wyżywienie
• Ubezpieczenie NNW (do 5.000 zł).
• Program wg oferty.
• Opiekę pedagogiczną (kierownik i wychowawcy), opiekę medyczną.
• Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 0 zł.

CENA NIE ZAWIERA

• Ubezpieczenie TUiR AXA od kosztów rezygnacji i przerwania imprezy z przyczyn losowych (udokumentowanych, np. choroba, zalecamy wykupienie) – 80 zł. Deklaracja zakupu ubezpieczenia musi nastąpić przed zawarciem umowy.
• Dojazd na miejsce autokarem – patrz zakładka transport.
• Obligatoryjnej opłaty na wstępy (płatne na miejscu) • 300 KĆ.
• Opłat za wycieczki fakultatywne.
Przy zagranicznych wycieczkach wymagany jest ważny paszport lub dowód osobisty.

DOPŁATY FAKULTATYWNE

1. Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (dla chętnych) 80.00 PLN
2. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z uwzględnieniem chorób przewlekłych (dla chętnych) 160.00 PLN
3. WYCIECZKA ADRSPACH SKALNE MIASTO 60.00 PLN
4. ZOO SAFARI Dvur Kralove 60.00 PLN

INFORMACJE DODATKOWE

Należy ze sobą zabrać: wypełnioną kartę kwalifikacyjną, wygodne obuwie do pieszych wycieczek, mały plecak, kurtkę ortalionową, nakrycie głowy od słońca, okulary przeciwsłoneczne, strój kąpielowy i ręcznik kąpielowy.

Przy zagranicznych wycieczkach wymagany jest ważny paszport lub dowód osobisty.


ROZKŁAD JAZDY
Wyjazd Miejsce Powrót Dopłata
04:00 Lublin, Parking przy Hali Sportowej, Al. Zygmuntowskie, przy stacji paliw Orlen 23:00 120.00 PLN
Dojazd antenowy realizowany przy min. 4 uczestnikach (autokar, bus, Flix Bus, samochód lub PKP).
06:30 Kielce, Stacja paliw Orlen, ul. Łódzka 266, DK 74 21:00 120.00 PLN
Dojazd antenowy realizowany przy min. 4 uczestnikach (autokar, bus, Flix Bus, samochód lub PKP).
07:30 Radom, McDonalds przy stacji Amic Energy, ul. Wernera 52 20:30 120.00 PLN
Dojazd antenowy realizowany przy min. 4 uczestnikach (autokar, bus, Flix Bus, samochód lub PKP).
06:30 Warszawa, parking obok Stacji Paliw Orlen ul. Hynka 2 - DK79 21:00 120.00 PLN
Dojazd antenowy realizowany przy min. 4 uczestnikach (autokar, bus, Flix Bus, samochód lub PKP).
09:00 Łódź, Ul. Karskiego, parking dla autokarów przy CH Manufaktura 18:00 bez dopłat
04:00 Kraków, Pasternik 66 stacja paliw BP w kierunku Katowic 23:45 120.00 PLN
Dojazd antenowy realizowany przy min. 4 uczestnikach (autokar, bus, Flix Bus, samochód lub PKP).
05:30 Katowice, Stacja paliw BP-McDonalds przy hotelu Campanille, Al. Górnośląska 55/Ofiar Katynia 5, A4 (k.Wrocław) 22:15 120.00 PLN
Dojazd antenowy realizowany przy min. 4 uczestnikach (autokar, bus, Flix Bus, samochód lub PKP).
07:52 Bydgoszcz, PKP Bydgoszcz Główna ? peron potw. 190.00 PLN
Dojazd antenowy realizowany przy min. 4 uczestnikach (autokar, bus, Flix Bus, samochód lub PKP). Informacje dotyczące wyjazdów z pozostałych miast na telefon.

UWAGI

TRANSPORT:

• Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie.
• Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym za potwierdzeniem otrzymania; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian.
• Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki.
• Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora.
• Przyjazd do ośrodka planowany jest ok godz. 18.00-19.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców.
• Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”.
• Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
• Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem.

Impreza realizowana we współpracy z Biurem Podróży HARCTUR Sp. z o.o. w Łodzi


.
.
.
.
.

drukuj stronę | poleć znajomym