/

CHORWACJA+WŁOCHY

ADRIATYCKA PRZYGODA
Zagrzeb - Wyspa Krk - Omišalj - Crikvenica - Opatija - Rijeka -
Riwiera Adriatycka (Emilia Romania) - San Marino - Wenecja
obóz młodzieżowy 13 – 18 lat

Chorwacja - Omišalj to starożytne miasteczko na zachwycającej Wyspie Krk, położone w zatoczce na północnym krańcu wyspy. Bardzo czyste plaże i bajkowe widoki sprawiają, że niektórzy uważają to miejsce za magiczne; Jeziora Plitwickie - na liście UNESCO.

Włochy - Wenecja - miasto położone na licznych bagnistych wyspach na Morzu Adriatyckim. Wokół Wenecji znajduje się Laguna Wenecka wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO; San Marino - południowoeuropejska republika na terytorium Włoch, granicząca z żyznym regionem Emilia-Romania.

PROGRAM

DZIEŃ 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowację w stronę Chorwacji.
DZIEŃ 2
Dojazd do Zagrzebia – stolicy Chorwacji w godzinach około południowych. Zwiedzanie miasta cechującego się europejską architekturą, zupełnie odmiennego od miejscowości na wybrzeżu. Spacer ulicami Zagrzebia przez główny pl. Bana Jelačiča z fontanną z XVII w. do Kaptolu – najstarszej części miasta. Zwiedzanie neogotyckiej katedry Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Wizyta jednego z najpiękniejszych cmentarzy w Europie – Mirogoj, który stanowi swoiste muzeum pod gołym niebem. Wyjazd w stronę Kraljevica. Dojazd do hotelu i zakwaterowanie. Pierwsze świadczenie – kolacja w hotelu.
DZIEŃ 3-4
Pobyt w Kraljevica – urokliwym miejscu leżącym nad zatoką Dubno w pobliżu wyspy Krk. Możliwość integracji podczas wspólnego plażowania. Zwiedzanie najpiękniejszych zakątków okolicy i szansa poczucia wyjątkowego, chorwackiego klimatu:
- zwiedzanie starożytnego miasta OMIŠALJ i stolicy wyspy – miasta KRK.
- pobyt na najpiękniejszej plaży na wyspie, cieszącej się ogromną popularnością PLAŻY BAŠKA, kąpiel w lazurowej wodzie.
- zwiedzanie CRIKVENICA – największego miasta w dolinie winorośli – Vinodol
- wspólne wieczory animacyjne i zabawa na dyskotekach
DZIEŃ 5
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Parku Narodowego JEZIOR PLITWICKICH - jednej z największych atrakcji turystycznych Chorwacji! Park słynie z 16 lazurowych, niedużych jezior połączonych aż 92 wodospadami i figuruje na liście UNESCO. Zwiedzanie tej BAJECZNEJ KRAINY.
Wyjazd w stronę Włoch - Riwiery Adriatyckiej. Po drodze zwiedzanie RIJEKI – trzeciego największego miasta portowego w Chorwacji nad którym stoi XIII-wieczna twierdza. To malownicze miejsce zadziwia wszystkich pięknymi jachtami, łodziami i żaglowcami. Po kolacji przejazd do luksusowego ośrodka nadmorskiego OPATIJA. Wieczorne zwiedzanie przepięknie oświetlonego miasta leżącego na zboczu gór Uczka. Przejazd nocny na Riwierę Adriatycką.
DZIEŃ 6 - 9

Dojazd do hotelu w godzinach porannych, śniadanie. Zakwaterowanie w hotelu w godzinach okołopołudniowych.
Podczas pobytu w programie:
- wycieczka autokarowa do Republiki SAN MARINO, podczas której w planie mamy półdniowe zwiedzanie najstarszej republiki Europy, założonej w IV w. To malutkie Państwo posiada własną mennicę, znaczki pocztowe oraz drużynę piłkarską. W programie zwiedzania: Brama św. Franciszka, Ogrody, Grota Łuczników, Bazylika św. Marino, Piazza della Liberta z Ratuszem oraz trzy sztandarowe wieże: La Guaita, La Cesta i La Montale,  a także czas wolny przeznaczony na zakupy (strefa bezcłowa),
- plażing – smażing czyli relaks na cudownej, słonecznej plaży,
- spacery po bulwarach i uliczkach z licznymi kawiarniami i restauracjami – okazja do spróbowania słynnych włoskich lodów i pizzy,
- zabawy integracyjne, turnieje sportowe, zajęcia rekreacyjne, quizy z nagrodami,
- wieczorowe wyjścia na dyskoteki (dodatkowo płatne, organizowane przy chętnej grupie),
- możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych: Rzym, Mirabilandia lub Aquafan.
DZIEŃ 10

Wyjazd w stronę Wenecji. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Rejs statkiem turystycznym kanałami do Placu św. Marka, spacer od Mostu Westchnień, obok Pałacu Dożów, Bazyliki św. Marka do Ponte Rialto. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.
DZIEŃ 11
Przyjazd do Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

PROPONOWANE WYCIECZKI FAKULTATYWNE oraz dyskoteki*:
- MIRABILANDIA – jeden z największych Parków Rozrywki w Europie. Na terenie parku znajduje się 7 stref tematycznych, 44 atrakcje (karuzele, kolejki górskie, pokazy kaskaderskie itp.), restauracje i bary, a przez cały dzień odbywają się spektakle wśród zieleni i wody ( 3 jeziora, 7 fontann, 14 wodospadów) – 30 euro
- RZYM – całodzienna wycieczka do stolicy Włoch. W programie zwiedzanie najmniejszego  Państwa Świata, czyli Watykanu: Plac Św. Piotra oraz Bazylika Św. Piotra oraz spacer z przewodnikiem po  Rzymie, gdzie zobaczymy: Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Ołtarz Ojczyzny, Plac Wenecki, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie – 60  euro
-  AQUAFUN – najpopularniejszy Park Wodny w Europie o powierzchni 100 tys. m2. Łączna długość zjeżdżalni to 3 kilometry! Szeroki wybór klasycznych rozrywek wodnych: zjeżdżalnie, basen z falami, rwąca rzeka i dyskoteki w pianie – ok. 25 euro
- DYSKOTEKI *: Najsłynniejsi Dj’e, przeboje znane ze światowych list przebojów, zabawa w międzynarodowym towarzystwie to znaki rozpoznawcze najlepszych dyskotek, m.in.: Carnaby – legendarna dyskoteka z żółtym garbusem na dachu, gdzie na każdym z trzech pięter przeniesiesz się w inny  muzyczny świat - 10 euro wstęp, Altromondo nowoczesne wnętrze w kosmicznym klimacie, znani Dj, każdego dnia inne atrakcje np. piana party - ok. 15-20 euro wstęp

Wycieczki fakultatywne realizowane w zależności od liczby chętnych (min. 15 osób); wstęp na dyskotekę od 16 r.ż.

ZAKWATEROWANIE

Obiekt Uvala Scott (Chorwacja) jest położony nad spokojną zatoką Dubno w pobliżu wyspy Krk. Oddaje do dyspozycji gości pawilony urządzone w stylu śródziemnomorskim. Pokoje 2-3 lub 4 osobowe z łazienkami. Hotel ***/** w Cesanatico lub inny w regionie Emilia Romania (Włochy) - pokoje 3, 4 i 5-osobowe z łazienkami, możliwe łóżka piętrowe.

WYŻYWIENIE

3 posiłki dziennie. Pierwszy posiłek w Chorwacji - kolacja w dniu przyjazdu do hotelu. W hotelu w Chorwacji – śniadania, lunch i kolacja. Lunch box ostatniego dnia pobytu na Chorwacji. We Włoszech śniadania w formie bufetu, lunch i kolacja - dania serwowane, woda do posiłków (napoje dodatkowo płatne). Suchy prowiant na drogę powrotną. Dodatkowo śniadanie w drodze do hotelu we Włoszech. Pierwsze świadczenie w hotelu we Włoszech – obiad, ostatnie - śniadanie w dniu wyjazdu. W trakcie całodniowych wycieczek suchy prowiant zamiast lunchu. Dodatkowe posiłki: kolacja w Rijece lub okolicy (podczas podróży do Emilia Romania)

DOKUMENTY DO POBRANIA


Kod Termin Cena Status Sprzedaż
CZCHW01 2019-07-06 - 2019-07-16 1999.00 PLN sprzedana -
CZCHW02 2019-07-18 - 2019-07-28 1999.00 PLN sprzedana -

CENA ZAWIERA

zakwaterowanie i wyżywienie wg programu, opiekę kadry pedagogicznej i medycznej, transport, program obozu młodzieżowego, ubezpieczenie Koszty Leczenia w podróży zagranicznej do 10.000 euro, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków do 2000 euro oraz bagaż do 200 euro (AXA), podatek VAT, obowiązkową dopłatę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego w kwocie 10 zł.

CENA NIE ZAWIERA

biletów wstępu i usługi przewodnickiej podczas realizacji programu – 60 euro (płatne obowiązkowo), dodatkowych wycieczek fakultatywnych (wg uznania), opłaty klimatycznej – ok. 9 euro (płatne w hotelach) oraz kaucji zwrotnej - 25 euro (płatne obowiązkowo);
dopłat do miejsc wsiadania (obowiązkowo): Gdańsk +180 zł, Tczew +180 zł, Malbork +180 zł, Toruń +160 zł, Bydgoszcz +160 zł, Warszawa +100 zł, Łódź +100 zł, Lublin +120 zł, Rzeszów +120 zł, Tarnów +100 zł, Częstochowa + 100 zł, Piotrków Trybunalski + 100 zł, Radom + 80 zł, Kielce + 80 zł, Katowice 50 zł, Kraków 50 zł, Lębork + 220 zł (antenka realizowana z Lęborka do Gdańska samochodem osobowym, busem lub pociągiem przy min. 3 osobach chętnych).

DOPŁATY FAKULTATYWNE

1. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy (dla chętnych) 70.00 PLN
2. Ubezpieczenie od chorób przewlekłych (CP) (dla chętnych) 120.00 PLN
3. Gwarancja niezmiennej ceny bez względu na koszt paliwa i kursy walut (dla chętnych) 80.00 PLN

INFORMACJE DODATKOWE

TRANSPORT - autokar o podwyższonym standardzie, wyposażony w WC, DVD, barek.

UWAGA! na trasach krajowych istnieje możliwość przejazdu autokarem o niższym standardzie, busem, samochodem osobowym, transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej, a także możliwość związanych z tym ewentualnych przesiadek. Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości w przypadku zbyt małej ilości uczestników (min. 6 osób).


ROZKŁAD JAZDY
Wyjazd Miejsce Powrót Dopłata
GDAŃSK 180.00 PLN
TORUŃ 160.00 PLN
WARSZAWA 100.00 PLN
ŁÓDŹ 100.00 PLN
LUBLIN 120.00 PLN
RZESZÓW 120.00 PLN
RADOM 80.00 PLN
KIELCE 80.00 PLN
KATOWICE 50.00 PLN
KRAKÓW 50.00 PLN
Godziny i miejsca zbiórek zostaną podane na 1 tydzień przed wyjazdem

UWAGI

Obowiązkowo potrzebny aktualny paszport lub dowód osobisty, ważny min. pół roku od daty powrotu z imprezy!
Do autokaru można wziąć 1 bagaż zasadniczy i bagaż podręczny.
Obowiązująca kaucja zwrotna 25 euro.

Oferta przygotowana we współpracy z biurem turystycznym CZERWIŃSKI TRAVEL

 

 


Chorwacja - Jeziora Plitvickie.
Chorwacja.
Wenecja.

drukuj stronę | poleć znajomym