/

CHORWACJA + WŁOCHY

Zagrzeb - Wyspa Krk - Omišalj - Crikvenica - Opatija - Rijeka -
Riwiera Adriatycka (Emilia Romania) - San Marino - Wenecja

WIEK UCZESTNIKÓW: 13 – 18 lat

Chorwacja - Omišalj to starożytne miasteczko na zachwycającej Wyspie Krk, położone w zatoczce na północnym krańcu wyspy. Bardzo czyste plaże i bajkowe widoki sprawiają, że niektórzy uważają to miejsce za magiczne; Jeziora Plitwickie - na liście UNESCO; urokliwe portowe miasta Rijeka i Opatija

Włochy - Wenecja - miasto położone na licznych bagnistych wyspach na Morzu Adriatyckim. Wokół Wenecji znajduje się Laguna Wenecka wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO; San Marino - południowoeuropejska republika na terytorium Włoch, granicząca z żyznym regionem Emilia-Romania.

PROGRAM

1 DZIEŃ

Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowację w stronę Chorwacji.

2 DZIEŃ

Dojazd do Zagrzebia – stolicy Chorwacji w godzinach około południowych. Zwiedzanie miasta cechującego się europejską architekturą, zupełnie odmiennego od miejscowości na wybrzeżu. Spacer ulicami Zagrzebia przez główny pl. Bana Jelačiča z fontanną z XVII w. do Kaptolu – najstarszej części miasta. Zwiedzanie neogotyckiej katedry Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Wyjazd w stronę Kraljevica.  Dojazd do hotelu i zakwaterowanie. Pierwsze świadczenie – kolacja w hotelu.

3-4 DZIEŃ

Pobyt w Kraljevica – urokliwym miejscu leżącym nad zatoką Dubno w pobliżu wyspy Krk. Możliwość integracji podczas wspólnego plażowania. Zwiedzanie najpiękniejszych zakątków okolicy i szansa poczucia wyjątkowego, chorwackiego klimatu:

 • zwiedzanie starożytnego miasta OMIŠALJ i stolicy wyspy – MIASTA KRK.
 • wizyta w Parku Narodowym JEZIOR PLITWICKICH - jednej z największych atrakcji turystycznych Chorwacji! Park słynie z 16 lazurowych, niedużych jezior połączonych aż 92 wodospadami i figuruje na liście UNESCO. Zwiedzanie tej BAJECZNEJ KRAINY.
 • wspólne wieczory animacyjne i zabawa na dyskotekach

5 DZIEŃ

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Lunch. Wyjazd w stronę Włoch - Riwiery Adriatyckiej. Po drodze zwiedzanie RIJEKI – trzeciego największego miasta portowego w Chorwacji nad którym stoi XIII wieczna twierdza. To malownicze miejsce zadziwia wszystkich pięknymi jachtami, łodziami i żaglowcami. Po kolacji przejazd do luksusowego ośrodka nadmorskiego OPATIJA. Wieczorne zwiedzanie przepięknie oświetlonego miasta leżącego na zboczu gór Uczka. Przejazd nocny na Riwierę Adriatycką.

6 DZIEŃ

Dojazd do hotelu w godzinach porannych, śniadanie. Zakwaterowanie w hotelu  w godzinach okołopołudniowych. Podczas pobytu:

 • wycieczka autokarowa do REPUBLIKI SAN MARINO – półdniowe zwiedzanie najstarszej republiki Europy, założonej w IV w. To malutkie Państwo posiada własną mennicę, znaczki pocztowe oraz drużynę piłkarską. W programie zwiedzania: Brama św. Franciszka, Ogrody, Grota Łuczników, Bazylika św. Marino, Piazza della Liberta z Ratuszem oraz trzy sztandarowe wieże: La Guaita, La Cesta i La Montale oraz czas wolny przeznaczony na zakupy (strefa bezcłowa)
 • plażing – smażing czyli relaks na słonecznej plaży,
 • spacery po bulwarze i uliczkach z licznymi kawiarniami i restauracjami – okazja do spróbowania słynnych włoskich lodów i pizzy
 • zabawy integracyjne, turnieje sportowe, zajęcia rekreacyjne, quizy z nagrodami 
 • wieczorowe wyjścia na dyskoteki (dodatkowo płatne) – przy chętnej grupie
 • możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych: Rzym, Mirabilandia lub Aquafan.

PROPONOWANE WYCIECZKI FAKULTATYWNE oraz dyskoteki:

 • MIRABILANDIA – jeden z największych Parków Rozrywki w Europie. Na terenie parku znajduje się 7 stref tematycznych, 44 atrakcje (karuzele, kolejki górskie, pokazy kaskaderskie itp.), restauracje i bary, a przez cały dzień odbywają się spektakle wśród zieleni i wody ( 3 jeziora, 7 fontann, 14 wodospadów) – 30 EUR
 • RZYM – całodzienna wycieczka do stolicy Włoch. W programie zwiedzanie najmniejszego  Państwa Świata, czyli Watykanu: Plac Św. Piotra oraz Bazylika Św. Piotra oraz spacer z przewodnikiem po  Rzymie gdzie zobaczymy: Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Ołtarz Ojczyzny, Plac Wenecki, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie  – 65  EUR
 • AQUAFUN – najpopularniejszy Park Wodny w Europie o powierzchni 100 tys. m2. Łączna długość zjeżdżalni to 3 kilometry! Szeroki wybór klasycznych rozrywek wodnych: zjeżdżalnie, basen z falami, rwąca rzeka i dyskoteki w pianie – ok. 25 EUR
 • DYSKOTEKI *: najsłynniejsi Dj’e, przeboje znane ze światowych list przebojów, zabawa w międzynarodowym towarzystwie to znaki rozpoznawcze najlepszych dyskotek m.in.: Carnaby – legendarna dyskoteka z żółtym garbusem na dachu, gdzie na każdym z trzech pięter przeniesiesz się w inny  muzyczny świat - 10 EUR wstęp, Altromondo - nowoczesne wnętrze w kosmicznym klimacie, znani dj, każdego dnia inne atrakcje np. piana party – ok 15-20 EUR wstęp)

* Wycieczki fakultatywne realizowane w zależności od liczby chętnych (min. 15 osób); wstęp na dyskotekę od 16 lat

10 DZIEŃ

Wyjazd w stronę WENECJI. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Rejs statkiem turystycznym kanałami do Placu św. Marka, spacer od Mostu Westchnień, obok Pałacu Dożów, Bazyliki św. Marka do Ponte Rialto. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

11 DZIEŃ

Przyjazd do Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

ZAKWATEROWANIE

Obiekt Uvala Scott (Chorwacja) jest położony nad spokojną zatoką Dubno w pobliżu wyspy Krk. Oddaje do dyspozycji gości pawilony urządzone w stylu śródziemnomorskim. Pokoje 2-3 lub 4 osobowe z łazienkami.

Hotel ***/** w Cesanatico lub Rimini (w regionie Emilia Romania) (Włochy). Pokoje 3, 4 i 5-osobowe z łazienkami, możliwe łóżka piętrowe.

WYŻYWIENIE

W hotelu w Chorwacji 3 posiłki dziennie – śniadanie, lunch i kolacja. Pierwszy posiłek w Chorwacji - kolacja w dniu przyjazdu do hotelu. Ostatni - lunch w dniu wyjazdu.

We Włoszech śniadania w formie bufetu, lunch i kolacja - dania serwowane, woda do posiłków (napoje dodatkowo płatne). Suchy prowiant na drogę powrotną. Pierwsze świadczenie w hotelu we Włoszech – śniadanie, ostatnie - śniadanie w dniu wyjazdu.

W trakcie całodniowych wycieczek suchy prowiant zamiast lunchu. Dodatkowe posiłki: kolacja w Rijece lub okolicy (podczas podróży do Emilia Romania)

DOKUMENTY DO POBRANIA


Kod Termin Cena Status Sprzedaż
CZCH1 2020-07-05 - 2020-07-15 2049.00  2099.00 PLN promocja rezerwuję
CZCH2 2020-07-16 - 2020-07-26 2049.00  2099.00 PLN promocja rezerwuję

CENA ZAWIERA

przejazd autokarem o podwyższonym standardzie (klimatyzacja, barek, DVD-video, WC), zakwaterowanie i wyżywienie wg programu, opiekę kadry pedagogicznej i medycznej, program obozu młodzieżowego, ubezpieczenie Signal Iduna - KL 20 000 EUR (bez chorób przewlekłych), NNW 15 000 zł + bagaż 1000 zł, podatek VAT.

CENA NIE ZAWIERA

biletów wstępu i usługi przewodnickiej podczas realizacji programu – 60 EUR (płatne obowiązkowo), dodatkowych wycieczek fakultatywnych (wg uznania), opłaty klimatycznej – ok. 9 EUR łącznie (płatne w hotelach) oraz kaucji zwrotnej - 25 EUR (płatne obowiązkowo),

Dopłat do miejsc wsiadania (obowiązkowo): Gdańsk +190 zł, Tczew +190 zł, Malbork +190 zł, Toruń +170 zł, Bydgoszcz +180 zł, Warszawa +120 zł, Łódź +120 zł, Lublin +140 zł, Rzeszów +160zł, Tarnów – na zapytanie, Częstochowa +100zł, Piotrków Trybunalski +120zł, Radom +100zł, Kielce +100 zł, Katowice +60, Kraków +60, Lębork + 240 zł

DOPŁATY FAKULTATYWNE

1. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy (dla chętnych) - 65.00 PLN
2. Ubezpieczenie od kosztóe rezygnacji również od chorób przewlekłych (CP) (dla chętnych) - 130.00 PLN
3. Ubezpieczenie od chorób przewlekłych CP - 90.00 PLN

INFORMACJE DODATKOWE

• Do autokaru można wziąć 1 bagaż zasadniczy i bagaż podręczny.
• Obowiązująca kaucja zwrotna 25 euro.

OBOWIĄZKOWY WAŻNY PASZPORT LUB DOWÓD OSOBISTY!


ROZKŁAD JAZDY
Wyjazd Miejsce Powrót Dopłata
09.00 GDAŃSK, Parking przy Gradowej (obok stacji paliw Orlen Gdańsk ul. Dąbrowskiego 4) 23.00 190.00 PLN
15.00 WARSZAWA, parking przy sklepie Decathlon Warszawska 6 Lub Dworzec Zachodni PKS, Al. Jerozolimskie 144 18.30 120.00 PLN
14.00 ŁÓDŹ, ul. Służbowa, parking obok DW PKP Łódź ? Widzew lub Stacja Paliw Shell ul. Rokicińska 192 17.30 120.00 PLN
14.00 LUBLIN, parking przy Hali MOSiR Al. Zygmuntowskie 21.30 140.00 PLN
19.00 RZESZÓW, parking przed dworcem PKP 16.00 160.00 PLN
16.30 RADOM, ul. Wernera 52, stacja benzynowa Lukoil - McDonalds 17.00 100.00 PLN
18.00 KIELCE, parking przy stadionie Korony, ul. Ściegiennego 16.00 100.00 PLN
21.00 KATOWICE, Stacja BP - Mc Donald's/BP przy hotelu Campanille, Al. Górnośląska/Ofiar Katynia, autostrada A4 (k.Wrocław) 11.30 60.00 PLN
22.00 KRAKÓW, Stacja Paliw Arge ul Opolska 60/ Stacja Paliw LukOil ul Opolska 9 12.30 60.00 PLN
Godziny i miejsca zbiórek zostaną podane na 1 tydzień przed wyjazdem

UWAGI

Na trasach krajowych istnieje możliwość przejazdu autokarem o niższym standardzie, mikrobusem, pociągiem oraz możliwość ewentualnych przesiadek z tym związanych.

Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości w przypadku zbyt małej liczby uczestników (minimum 6 osób) chyba, że jest podana inna informacja w rozkładzie jazdy.

Zbiórka uczestników 15 minut przed godziną odjazdu. Godziny odjazdów i powrotów są uzależnione od warunków drogowych i kolejek na przejściach granicznych.

Istnieje możliwość wyjazdów z innych miejscowości – szczegółowe informacje w biurze.

Oferta przygotowana we współpracy z biurem turystycznym CZERWIŃSKI TRAVEL


Chorwacja - Jeziora Plitvickie.
Chorwacja.
Wenecja.
.
.
.

drukuj stronę | poleć znajomym