/

Albania - Czarnogóra/weekend majowy

Albania - Czarnogóra - Serbia

BERAT - TIRANA - DURRES - KRUJA - BUDVA – KOTOR – CETINJE – BELGRAD
27.04 - 05.05.2018
weekend majowy

PROGRAM

Dzień 1
Wyjazd z Chełma, Lublina, Kraśnika, Rzeszowa w godzinach popołudniowo-wieczornych. Przejazd przez Słowację, Węgry i Serbię.

Dzień 2
Przyjazd do Albanii. Przyjazd do hotelu w okolicach Durres, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3    
Śniadanie. Przejazd do Beratu. Berat został wpisany na listę UNESCO. Znany jest ze znalezionych tu dwóch egzemplarzy biblii o ogromnej wartości teologicznej. Spacer ulicami miasta: Meczet Leaden, Królewski Meczet, Biały Meczet, budynek Chanaka Halveti. Wizyta w średniowiecznej bizantyjskiej twierdzy Berat i Muzeum Ikon Onufrego. W obrębie zamku znajdowało się ponad 40 obiektów sakralnych, z czego do dziś pozostało 7, m.in. katedra Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny, gdzie obecnie znajduje się muzeum ikon. Przejazd do Tirany, spacer po Placu Skanderberga – wizyta w wieży obserwacyjnej z 1830 r. (35 m wysokości), Meczet Ethem Beja z XVIII w., Piramida (kiedyś mauzoleum Hodży), Pałac Prezydencki oraz Bunk Art - bunkier z czasów zimnej wojny przekształcony w muzeum. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na zwiedzanie Durres. Jest to najważniejszy port kraju. Spacer ulicami miasta, Wieża Wenecka, która wznosi się nad portem, Amfiteatr o pojemności 15 000 widzów, Muzeum Archeologiczne, Teatr Aleksandër Moisiu. Istnieje możliwość rezerwacji wizyty w destylarni Gjergj Kastrioti Skanderbeu z degustacją koniaku. Przejazd do położonej w pobliskich górach Kruji, historycznej stolicy Albanii -  zwiedzanie Zamku Skanderbega wraz z muzeum Jerzego  Kastrioty – ich największego wojownika. Wizyta na lokalnym bazarze. Przejazd do Czarnogóry. W czasie przejazdu zwiedzanie Starego Baru, który po trzęsieniu ziemi w 1979 r stał się wielkim stanowiskiem archeologicznym. Ruiny Starego Baru to dziś dziesiątki budowli, lepiej zachowanych, jak i tych bardzo zaniedbanych. Bramy, kościoły, wieża zegarowa, pałac biskupów, dawne łaźnie tureckie, budynki administracji, prochownia, ruiny akweduktu czy amfiteatru. Przejazd do hotelu w ok. Budvy. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Po południu zwiedzanie Budvy: Twierdza, spacer wąskimi uliczkami Starego Miasta, z murami obronnymi z XV w. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6
Śniadanie. Wycieczka autokarowa do Kotoru, którego historyczne centrum wpisane zostało na listę UNESCO.  Zwiedzanie:  Brama Morska,  symbol miasta - Wieża zegarowa z XVI w.,  kościół  św. Michała, cerkiew św. Łukasza, kościół św. Mikołaja, spacer wzdłuż murów miejskich na Samotne Wzgórze (260 m n.p.m.) z twierdzą św. Jana, po drodze cerkiew Matki Boskiej od Zdrowia, Katedra św. Trifuna oraz pałace i domy mieszczańskie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7     
Śniadanie. Wyjazd do Serbii, na trasie przejazd do historycznej stolicy Czarnogóry - Cetinje, zwiedzanie: dawny pałac ostatniego króla Mikołaja I Petrovicia - obecnie Muzeum Narodowe; przejazd przez kanion rzeki Moraczy, z pionowymi kilkusetmetrowymi ścianami; zwiedzanie Monastyru Moracza; przejazd kanionem rzeki Tary, zwanej ze względu na czystość wody, Łzą Europy. Przejazd na nocleg tranzytowy w okolicach Belgradu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8     
Śniadanie. Przejazd do Belgradu, zwiedzanie stolicy Serbii: spacer po parku utworzonym na terenie Twierdzy Kalemegdan - twierdza nad Dunajem, u ujścia rzeki Sawy do Dunaju, której dzieje sięgają czasów Imperium Rzymskiego, spacer po deptaku, reprezentacyjnej ulicy Kneza Mihajla, budynek Parlamentu, Dorćol – najstarsza część Belgradu o charakterystycznej niskiej zabudowie kamienic i wąskich ulicach ze  starym meczetem. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Przejazd nocny.

Dzień 9       
Powrót do Rzeszowa, Kraśnika, Lublina, Chełma we wczesnych godzinach porannych (godz. 02.00-03.00).

ZAKWATEROWANIE

Hotele/pensjonaty * */***, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami lub w układzie studio (2 pokoje 2 os. + łazienka)

WYŻYWIENIE

6 śniadań i 6 obiadokolacji

DOKUMENTY DO POBRANIA

1. UmowaZgłoszenie2016
2. WarunkiUbezpieczeniaAXAKontynenty2017

Kod Termin Cena Status Sprzedaż
MAJ01 2018-04-27 - 2018-05-05 1699.00 PLN Last Minute zakończona

CENA ZAWIERA

przejazd autokarem, zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach **/*** lub w pensjonatach **/***, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami lub w układzie studio (2 pokoje 2 os. + łazienka), wyżywienie: 6 śniadań i 6 obiadokolacji, opiekę pilota-przewodnika, ubezpieczenie zagraniczne (KL, NW, bagaż), obowiązkowa dopłata do turystycznego funduszu gwarancyjnego w wysokości 10 zł.

CENA NIE ZAWIERA

taxy turystycznej (ok. 7-10 €/pobyt), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i opłat za przewodników lokalnych ok. 50-70 €/os. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

DOPŁATY FAKULTATYWNE

1. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wyjazdu 50.00 PLN

INFORMACJE DODATKOWE

Dokładne miejsce i godziny wyjazdów do potwierdzenia na 7 dni przed rozpoczęciem wycieczki.


ROZKŁAD JAZDY
Wyjazd Miejsce Powrót Dopłata
potwierdz. Chełm potwierdz. bez dopłat
potwierdz. Lublin potwierdz. bez dopłat
potwierdz. Kraśnik potwierdz. bez dopłat
potwierdz. Rzeszów potwierdz. bez dopłat


drukuj stronę | poleć znajomym