/

WŁOCHY-SYCYLIA

SYCYLIA

Obóz młodzieżowy 13 – 18 lat

Giardini Naxos jedna z najstarszych miejscowości na Sycylii. Sama Sycylia w dawnych czasach była najważniejszym krajem świata antycznego. Obecnie perełka Morza Śródziemnego, na której góruje majestatyczna Etna – największy czynny wulkan Starego Kontynentu. Miejsce „gdzie morze zlewa się z niebem” ze wspaniałymi, piaszczystymi plażami i urozmaiconą linią brzegową, gdzie ciepła woda pozwala na kąpiele morskie od wiosny do późnej jesieni.

PROGRAM

1 dzień: Wyjazd z Gdańska w godzinach wczesno porannych. Przejazd do Czech. Obiadokolacja i nocleg w Czechach.

2 dzień: Po śniadaniu przejazd do Wiednia, zwiedzanie z przewodnikiem: reprezentacyjna aleja Ring, pałac władców Austrii Hofburg, malownicze uliczki starego Wiednia, neogotycki Ratusz, dom Mozarta, Katedra św. Szczepana. Przejazd metrem do Schonbrunn - letniej rezydencji Habsburgów. Spacer po zespole pałacowym (Dla chętnych wejście do pałacu - cena biletu we własnym zakresie około 12 euro). Możliwość zakupienia ciepłego posiłku (płatne we własnym zakresie ok. 5-10 euro, nieobowiązkowo). Nocny przejazd do Rzymu.

3 dzień: Śniadanie w formie piknikowej. Zwiedzanie Rzymu z przewodnikiem: Plac i Bazylika św. Piotra w Watykanie, Zamek Anioła, Piazza Navona i Fontanna 4 Rzek, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki i Kapitol, Forum Romanum, Koloseum. Zakwaterowanie w okolicach Rzymu, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień: Po śniadaniu wyjazd w stronę Sycylii, po drodze odwiedzimy Pompeje - ruiny starożytnego miasta zniszczonego w trakcie wybuchu Wezuwiusza w 79 r n.e.. Możliwość zakupienia ciepłego posiłku (płatne we własnym zakresie ok. 8-12 euro, nieobowiązkowo). Przejazd nocny na Sycylię.

5 dzień: Śniadanie w formie piknikowej. Dojazd do hotelu, zakwaterowanie. Pierwsze świadczenie – lunch w hotelu. Początek realizacji programu.

5 - 10 dzień: Wypoczynek, plażowanie, kąpiele w morzu, animacje na plaży, rozgrywki sportowe, wycieczka do Taorminy: zwiedzanie teatru grecko-rzymskiego dla chętnych (bilet około 10 Euro), spacer główną ulicą miasta od Bramy Messyńskiej do Bramy Katańskiej, Katedra św. Mikołaja, Palazzo Corvaja, taras widokowy i Wieża Zegarowa na Placu IX Kwietnia. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

10 dzień: śniadanie, wykwaterowanie, lunch-basket + zabranie prowiantu, wyjazd w godzinach popołudniowych. Nocny przejazd w kierunku jeziora Garda we Włoszech;

11 dzień: Dojazd do Gardalandu. Wspaniała zabawa nad jeziorem Garda w Parku Rozrywki GARDALAND - Największą z atrakcji parku jest odwrócona kolejka górska Blue Tornado. W najszybszym momencie rozwija ona prędkość 80 km/h,  (bilet dodatkowo płatny  około 25-27 Є). Możliwość zakupienia ciepłego posiłku (płatne we własnym zakresie ok. 5-10 euro, nieobowiązkowo). W godzinach wieczornych wyjazd do Polski, przejazd przez Austrię i Czechy.

12 dzień: Przyjazd do Gdańska w godzinach wieczornych.

Wycieczki fakultatywne - cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów:

Etna + Katania - należy zabrać ze sobą ciepłą odzież oraz wygodne buty. Po śniadaniu przejazd autokarem do Katanii: najważniejsze miasto wschodniego wybrzeża Sycylii. Odwiedzimy: Piazza Duomo z Katedrą św. Agaty oraz fontanną słonia, Castello Ursino - twierdza obronna z XII wieku, ruiny teatru greckiego i rzymskiego amfiteatru. Zakupy na Via Etnea - największej handlowej ulicy miasta oraz przejście przez miejscowy targ rybny, owocowo-warzywny i odzieżowy. Następnie przejazd autokarem na wysokość 1915 m, spacer na wysokość ok. 2100 m do punktu widokowego oraz przejście do pomniejszych kraterów o nazwie Sylwestry powstałych w wyniku erupcji wulkanu w 2001 roku (30 Euro)

Syrakuzy - niegdyś najpotężniejsze miasto w Europie założone przez Greków w VIII w. p.n.e. - to jedno z bardziej urokliwych miejsc na Sycylii. Odwiedzimy Teatr Grecki z V w p.n.e., oryginalne ogrody wśród skał dawnych kamieniołomów wraz z pobliską grotą, którą malarz Caravaggio nazwał Uchem Dionizosa (niespotykane efekty akustyczne). Zobaczymy też katedrę, która za barokową fasadą kryje antyczną świątynię z V w p.n.e. oraz pobliskie fontanny Ciane i Aretusy. (30 Euro)

 

ZAKWATEROWANIE

Wioska Turystyczna Villaggio Alcantara*** - kompleks hotelowy położony na wschodniej stronie wyspy, wśród zieleni drzew cytrusowych w Giardini Naxos, u stóp Taorminy, ok. 750 m od plaży (żwirkowa) i 2,5 km od pięknej piaszczystej plaży miejskiej. Ośrodek to zespół murowanych 2 piętrowych budynków. Zakwaterowanie w 3 - 4 osobowych pokojach (możliwe łóżka piętrowe) lub w 4 – 5 osobowych apartamentach, wszystkie z łazienkami i klimatyzacją. www.villaggioalkantara.it

WYŻYWIENIE

Na Sycylii 3 posiłki dziennie; wzmocnione śniadanie (pieczywo, sery, szynka, pomidory, jajka, dżem, mleko, płatki, herbata, kawa); lunch - podawane są na zmianę: pizza, hot dog, sandwicze z wędliną i żółtym serem; obiadokolacja w formie ciepłego dwudaniowego posiłku (kuchnia włoska), do obiadokolacji napoje dodatkowo płatne. Pierwszym posiłkiem na Sycylii jest lunch w dniu przyjazdu, ostatnim – lunch w dniu wyjazdy. Suchy prowiant na drogę powrotną.

Obiadokolacja i śniadanie w Brnie oraz Rzymie.

DOKUMENTY DO POBRANIA


Kod Termin Cena Status Sprzedaż
CZWS 2017-07-13 - 2017-07-24 2049.00 PLN sprzedana -

CENA ZAWIERA

Cena obejmuje: transport na trasie: Kielce-Sycylia-Kielce, zakwaterowanie - 5 noclegów w hotelu na Sycylii, 2 noclegi tranzytowe ze śniadaniem i obiadokolacją w hotelu**/*** jeden w okolicach Brna, drugi w okolicach Rzymu, wyżywienie wg programu, ubezpieczenie, opiekę wykwalifikowanej kadry, ratownika, miejscowej opieki medycznej, podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA

Cena nie obejmuje: obowiązkowej opłaty (68 Euro) za przewodnika i przejazd komunikacją miejską po Wiedniu, przewodnika i słuchawki w Pompejach, przejazd środkami komunikacji miejskiej i przewodnika i słuchawki w Rzymie, za bilet wstępu do Parku Gardaland, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, świadczeń nie wymienionych w ofercie. Opłaty klimatycznej* w ośrodku na Sycylii – 3,5 E/os

Dopłat do miejsc wsiadania (obowiązkowo): Gdańsk +160 zł, Tczew +160 zł, Malbork +160 zł, Toruń +160 zł, Bydgoszcz +160 zł, Warszawa +100 zł, Łódź +100 zł, Lublin +100 zł, Rzeszów +100zł, Tarnów +80zł, Częstochowa +60zł, Piotrków Trybunalski +80zł, Radom +80zł, Kielce (bez dopłaty), Katowice (bez dopłaty), Kraków (bez dopłaty), Lębork + 220 zł (antenka realizowana z Lęborka do Gdańska samochodem osobowym, busem lub pociągiem przy min. 3 osobach chętnych)

*cena opłaty klimatycznej może ulec zmianie w 2017r. Aktualne informacje na stronie Włoskiej Organizacji Turystycznej.


INFORMACJE DODATKOWE

TRANSPORT - autokar  o podwyższonym standardzie, wyposażony w WC, DVD, barek. Wyjazd z Gdańska w godzinach wczesno porannych, powrót w godzinach wieczornych.

UWAGA!  Możliwość wyjazdu z miast antenowych.

UBEZPIECZENIE -  Koszty Leczenia w podróży zagranicznej do 10.000 euro, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków do 2000 euro oraz bagaż do 200 euro (AXA).


ROZKŁAD JAZDY
Wyjazd Miejsce Powrót Dopłata

UWAGI

Ważne informacje:

- wskazane jest zabranie kremów z filtrami UV, nakrycia głowy, okularów przeciwsłonecznych, maści na oparzenia słoneczne, nieprzewiewnego okrycia oraz wygodnego obuwia
- sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki uczestników - 100 Euro,
- uczestnik jest zobowiązany do posiadania dokumentu tożsamości: paszport, dowód osobisty, dowód tymczasowy - ważny min. pół roku od daty   powrotu z imprezy
- możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych na miejscu


drukuj stronę | poleć znajomym