/

WŁOCHY-Północ+Południe

 OBÓZ TURYSTYCZNO-WYPOCZYNKOWY – OD WENECJI DO CAPRI

WENECJA - FLORENCJA - RZYM - MONTE CASSINO - POMPEJE - CAPRI -  PÓŁWYSEP SORRENTO - VERONA

wiek uczestników 12 - 18 lat

Obóz "Od Wenecji do Capri" to połączenie zwiedzania najciekawszych włoskich miast oraz odpoczynku u stóp Wezuwiusza. Zwiedzimy takie miasta jak: Wenecja, Florencja, Rzym czy Monte Cassino. Dużą atrakcją będzie rejs na Wyspę Capri, która co roku przyciąga najsłynniejszych celebrytów Europy. W drodze powrotnej nie zabraknie szaleństwa w legendarnym Parku Rozrywki Gardaland.

PROGRAM

1 DZIEŃ
Wyjazd z Polski, przejazd przez Czechy i Austrię w kierunku Włoch zgodnie z rozkładem jazdy. Postój na kolację przed granicą.
2 DZIEŃ
W godzinach porannych przyjazd do WENECJI. Rejs na plac św. Marka. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem w języku polskim. W programie: zwiedzanie Bazyliki św. Marka, spacer od Pałacu Dożów, obok Dzwonnicy św. Marka, Loggetty, obok Wieży Zegarowej. Kontynuacja spaceru obok Siedziby Prokuratorów: Starej i Nowej, Skrzydła Napoleona, Biblioteki do Ponte Rialto. Przejazd do hotelu.
3 DZIEŃ
Przejazd do FLORENCJI. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem w języku polskim. W programie: spacer obok kościoła Santa Croce, spacer po Piazza del Duomo obok baptysterium z Drzwiami Raju, wejście do katedry Santa Maria del Fiore. Kontynuacja spaceru obok wieży Giotta, przez Piazza della Signoria przy Palazzo Vecchio, do Ponte Vecchio - Mostu Złotników. Przejazd do hotelu.
4 DZIEŃ
Przejazd do RZYMU. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem w języku polskim. W programie: spacer od Koloseum do Kapitolu: przejście obok Łuku Konstantyna, Forum Romanum, Łuku Septymiusza Severa, Placu Weneckiego z Ołtarzem Ojczyzny, następnie Plac Navona z fontanną Czterech Rzek, Fontanna di Trevi następnie Schody Hiszpańskie. Przejazd do hotelu.
5 DZIEŃ
Przejazd do MONTE CASSINO. W programie: zwiedzanie klasztoru św. Benedykta i cmentarza żołnierzy polskich. Przejazd w okolice Neapolu, zakwaterowanie w hotelu w porze obiadu.
5-8 DZIEŃ
Pobyt w pobliżu Neapolu. W czasie pobytu program rekreacyjny, gry i zabawy na plaży, kąpiele w morzu pod opieką miejscowego ratownika, a także wycieczki: POMPEJE, Rejs na wyspę CAPRI (wjazd kolejką, spacer po mieście i po ogrodach Augusta)
9 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd w kierunku Werony.  Zwiedzanie WERONY. W programie: amfiteatr rzymski, z zewnątrz balkon i Dom Julii. Przejazd do hotelu.
10 DZIEŃ
Przejazd do Parku Rozrywki Gardaland – całodzienna zabawa. Wyjazd w kierunku Polski. Nocny przejazd przez Austrię i Czechy.
11 DZIEŃ            
Powrót do Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Poszczególne punkty programu mogą ulec przesunięciu lub zmianie. Obowiązkowy odbiór młodzieży do lat 18 przez rodziców lub osoby upoważnione.

ZAKWATEROWANIE

Hotel La Costiera 4* http://www.lacostierahotel.it/ Hotel położony jest 650 metrów od plaży w miejscowości Giugliano in Campania (30 km na zachód od Neapolu). Obiekt oferuje komfortowe pokoje wyposażone w klimatyzację oraz telewizor z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej oraz kanałów pay-per-view. WiFi i klimatyzacja w cenie. Podłogi w pokojach wyłożone są kafelkami. Zakwaterowanie: pokoje 3 i 4-os. z oddzielnymi łóżkami, łazienką z kabiną prysznicową i suszarką do włosów.
Hotele tranzytowe – hotele 3*, pokoje 2-4 osobowe z łazienkami

WYŻYWIENIE

Podczas pobytu: śniadanie w formie bufetu - cornetti, ciastka, sucharki, dżem, nutella, chleb, wędlina, ser, kawa, mleko, soki i woda, obiad 2-daniowy + deser + woda w dzbankach i kolacja 1 daniowa + deser + woda w dzbankach. 
Wyżywienie w hotelach tranzytowych: śniadania wzmocnione i obiadokolacje.

DOKUMENTY DO POBRANIA

1. KartaKwalifikacyjna2017
2. UmowaZgłoszenie2016

Kod Termin Cena Status Sprzedaż
OW2-1 2018-07-02 - 2018-07-12 2090.00 PLN sprzedana -
Stop promocji.
OW2-2 2018-07-16 - 2018-07-26 2090.00 PLN sprzedana -
Stop promocji.
OW2-3 2018-07-30 - 2018-08-09 2090.00 PLN sprzedana -
Stop promocji.

CENA ZAWIERA

przejazd komfortowym autokarem, 4 noclegi w okolicach Neapolu z pełnym wyżywieniem (śniadanie, obiad, kolacja), 4 noclegi tranzytowe we Włoszech z wyżywieniem 2 razy dziennie (obiadokolacja, śniadanie), wyżywienie: pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja drugiego dnia imprezy, ostatnim śniadanie dziesiątego dnia imprezy, opieka pedagogiczna kierownika-pilota i wychowawców przez cały okres trwania wyjazdu, ubezpieczenie AXA (NNW, KL, bagaż), bogaty program turystyczny i wypoczynkowy.

CENA NIE ZAWIERA

koszty wstępów, komunikacji miejskiej, wjazdy do miast, usługi przewodnickie, woda do posiłków i realizacja programu: 120 EUR (płatne w autokarze), kaucja zwrotna w wysokości 10 EUR w hotelu we Włoszech, dopłata za wyjazd z poszczególnych miast Polski: 50 -180 PLN – patrz rozkład jazdy.

DOPŁATY FAKULTATYWNE

1. Gwarancja niezmiennej ceny bez względu na koszt paliwa i kursy walut-deklarowane w dniu zawarcia umowy (dla chętnych) 80.00 PLN
2. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji-deklarowane w dniu zawarcia umowy (dla chętnych) 65.00 PLN
3. Ubezpieczenie od chorób przewlekłych (dla chorujących przewlekle; deklarowane najpóźniej tydzień przed wyjazdem) 135.00 PLN

INFORMACJE DODATKOWE

Uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnego paszportu lub dowodu osobistego oraz legitymację szkolną. Pieniądze na realizację programu  kadra zbiera pierwszego dnia po przekroczeniu granicy.
Zalecamy zabranie ważnej karty EKUZ.
Sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki ok 80 EUR.
Prosimy o zabranie jednego, średniej wielkości (do 15 kg) bagażu głównego zalecany rozmiar bagażu 65 x 40 x 25 oraz jednej sztuki bagażu podręcznego.
Radzimy zabrać suchy prowiant na drogę oraz ok. 50 PLN na posiłek pierwszego dnia w Polsce.
Telefon do kierownika obozu dostępny  7 dni przed rozpoczęciem wyjazdu

PAMIĘTAJ ABY ZABRAĆ ZE SOBĄ:
- zapas lekarstw, szczególnie jeśli bierzesz je stale
- kieszonkowe – sugerowane około 7 - 8 EUR na dzień
- mały podręczny plecak
- ręczniki i kosmetyki
- nakrycie głowy
- napoje i kanapki na drogę (plus ok. 50 pln na obiad przed granicą oraz na śniadanie w drodze powrotnej)
- wygodne buty i strój sportowy
- sweter i kurtkę przeciwdeszczową – w lecie mogą również zdarzyć się chłodniejsze dni
- małą poduszkę na podróż autokarem
- notes i długopis
- krem przeciwsłoneczny z filtrem


ROZKŁAD JAZDY
Wyjazd Miejsce Powrót Dopłata
13.15 WARSZAWA Dw. Zachodni PKS st. 10 16.30 50.00 PLN
15.15 ŁÓDŹ Dworzec Łódź Widzew 15.00 50.00 PLN
16.15 PIOTRKÓW TRYBUNALSKI McDonald's przy obwodnicy, stacja Circle 14.00 50.00 PLN
19.30 KATOWICE Dw. PKS, ul. Piotra Skargi 10.00 bez dopłat
do potw. *KRAKÓW do potw. 50.00 PLN
do potw. *WROCŁAW do potw. 50.00 PLN
do potw. *POZNAŃ do potw. 100.00 PLN
do potw. *BYDGOSZCZ do potw. 100.00 PLN
do powt. *GDAŃSK do potw. 180.00 PLN
do potw. *LUBLIN do potw. 100.00 PLN
*Zorganizowany transport do autokaru docelowego (realizowany przy min. 5 os., różnymi środkami transportu - PKS, PolskiBus, PlusBus, PKP, bus - zawsze pod opieką konwojenta). Miejsce i godzina zbiórki zostaną podane na tydzień przed wyjazdem.

UWAGI

TRANSPORT
Dojazd zorganizowany autokar wyposażony w uchylne fotele, WC, klimatyzację, oraz DVD. Przed granicą przewidujemy postój przeznaczony na posiłek. Miejsca w autokarach są nienumerowane. Zbiórka 30 minut przed planowaną godziną odjazdu. Autokar docelowy jedzie na trasie Katowice-Włochy-Katowice.

Oferta przygotowana we współpracy z ATAS Sp. Z o.o.


.
.
.
.
.
.
.
.
.

drukuj stronę | poleć znajomym