/

PODHALE-PORONIN INDIANA JONES-KOLONIE

 INDIANA JONES I ZAKOPIAŃSKA WYPRAWA
Wakacje z przygodą, wycieczka do Tatralandii
KOLONIE 7-9 i 10-12 lat

Zakopanego reklamować nie trzeba – mali i duzi znajdą tam moc atrakcji. Stolica polskich Tatr zaprasza nie tylko na górskie wędrówki, ale również na kąpiele w ciepłych źródłach – niedawno otwarte kąpielisko "Szymoszkowa" oraz Aquapark zapewniają moc wrażeń.

PROGRAM

„Indiana Jones i zakopiańska wyprawa”  to kolonia, której fabuła oparta jest na przygodowych filmach o legendarnym archeologu  i podróżniku – Indianie Jones. Uczestnicy, podobnie jak bohater filmów, staną się prawdziwymi poszukiwaczami przygód. Tym razem ekspedycja odbędzie się pod Tatrami. Jej członkowie będą mieli szansę wykazać się pomysłowością i zaradnością, aby po wielu niesamowitych przygodach odkryć tajemnicę zakopiańskiego skarbu ukrytego niegdyś w okolicznych dolinach.

Ruszamy na pełną przygód kolonię! Przed Wami wiele ciekawych zagadek, gier i animacji fabularnych. Odważ się stanąć twarzą w twarz z przygodą i dołącz do wyprawy!

Zaginiony medalion Astartów – wykonamy przedmioty, które uchronią nas przed niebezpieczeństwami.
• Baza archeologiczna „Nechbet” – poszukamy pradawnych śladów naszych przodków.
WIELKIE WYKOPALISKA – wykopujemy skamieliny...
• Szyfry i tajne pismo – tajemnicze hieroglify, pismo rysunkowe czy naskalne ryciny. Nauczymy się różnych systemów kodu.
NERF BATTLE – fantastyczne rozgrywki na nowoczesne wyrzutnie i strzałki! Tutaj trzeba wykazać się sprytem oraz umiejętnością współpracy z zespołem. Ale generalnie wygrywają wszyscy, bo każdy dobrze się przy tym bawi. Każdy uczestnik otrzyma wyrzutnię NERF oraz strzałki.
Tajemnicze Plany – czytanie mapy i posługiwanie się kompasem. Stworzymy własne mapy, zapoznamy się z oznaczeniami górskich szlaków. Odwiedzimy też bazę TOPR.
Zaginiony dziennik – nasz osobisty pamiętnik podróży. Będziemy w nim zapisywać przemyślenia i obserwacje, rysować tajne mapy i szkice znalezionych artefaktów. 
Pod „gołym niebem” – żeby bezpiecznie podróżować musimy wiedzieć, jak określać kierunki świata bez kompasu. Pod osłoną nocy rzucimy okiem na gwiaździstą mapę nieba.
Zespół Archeologa – Indiana Jones podróżował z grupą przyjaciół. Pobawimy się w wiele ciekawych zabaw, które pomogą nam zbudować zespół, nauczymy się działać w grupie.
Podchodzenie – bo podróżnik, taki jak Indiana, powinien umieć obejść nieprzyjaciela...
Indiana zostaje turystą – wraz z naszym bohaterem udamy się na wycieczki w doliny tatrzańskie i będziemy moczyć stopy w górskich potokach.
Na koniec kolonii przyznamy sprawności PODRÓŻNIKA 2017.
(opis programu zawiera przykładowe zajęcia)


WYCIECZKA NA SŁOWACJĘ – TATRALANDIA
Jeden z największych i najpopularniejszych parków wodnych w Europie Środkowej. Tutaj będziecie szaleć pośród 14 basenów termalnych z krystalicznie czystą wodą. Czeka na was 21 unikalnych zjeżdżalni, wodne huśtawki, sztuczny deszcz, wodne wulkany, powietrzne leżaki i gejzery! Na miejscu zobaczycie również egzotyczne palmy oraz niesamowity piracki żaglowiec, który przeniesie Was w zupełnie inny świat! Tam obserwując przepiękne morskie ryby będziecie mogli poszukać tajemniczego skarbu piratów. Jednym słowem – na miejscu czeka Was dużo miłych niespodzianek! Co więcej, przez cały czas pobytu korzystacie do woli z thallaso terapii, czyli leczenia morzem – sól zawarta w wodzie ma działanie relaksacyjne i zdrowotne, szczególnie pozytywny wpływ odnotowano na układ oddechowy i nerwowy. Przyjemne z pożytecznym, nieprawdaż?
A ponadto:
Bardzo nocne ognisko, maraton filmów przygodowych (na wesoło!), gra terenowa w zdobywanie podwieczorku, piżama party, Wielka Feta – bal kończący kolonię.

PROGRAM DODATKOWY (dla chętnych):

PAKIET ZAKOPIAŃSKIE BASENY:
Odwiedzimy najciekawsze kąpieliska termalne  Zakopanego: Aquapark na Antałówce i kąpielisko Szymoszkowa.
ZAKOPIAŃSKI AQUAPARK
Największy w Polsce, termalny Aquapark bije na głowę nawet słowackie ośrodki. Ogromna hala główna jest cała przeszklona – podziwiać stąd można Zakopane i w całej okazałości pasmo Giewontu. W hali znalazły się 3 baseny, rwąca rzeka i brodziki dla dzieci. Do basenów spłynąć będzie można pięcioma zjeżdżalniami, tak docieramy do basenu zewnętrznego na ogromnym tarasie – idealnym do opalania. Można w nim pływać lub moczyć się na bąbelkujących kanapach, kontemplując pejzaż górski. Albo rzucimy się w wir dzikiej rzeki, albo po prostu popływamy w wielkim basenie, w którym jak wyspy rozrzucone są wanny z masażami wodnymi.

KĄPIELISKO "SZYMOSZKOWA" (zależne od pogody)
Niedawno otwarty, największy w Polsce zbiornik z wodą geotermalnie podgrzewaną, o powierzchni 5 tys m2, z atrakcjami typu grzybek wodny, kaskada. Tu się można poczuć jak nad egzotyczną laguną – tylko widok jakiś taki znajomy...

PAKIET ACTIV MAX – dla odważnych i aktywnych.
Dla wszystkich miłośników czynnego wypoczynku stworzyliśmy studio aktywnego wypoczynku „Activ Max”. Atrakcyjny i różnorodny program zajęć dodatkowych zapewni maksymalną ilość wrażeń i spełni oczekiwania każdego z Was! Rodzaj i czas zajęć będą dostosowane do wieku i możliwości uczestników. Nad bezpieczeństwem czuwać będą wykwalifikowani instruktorzy, a wszystkie zajęcia odbywać się będą na specjalnie przygotowanym i zabezpieczonym terenie Parku Linowego w pobliżu Krupówek.
Mini park linowy – prosty tor linowych przeszkód zawieszonych pomiędzy domkami.
Slackline – zabawa polegająca na utrzymaniu równowagi podczas chodzenia po specjalnej taśmie.
Ścianka wspinaczkowa – o różnym poziomie dróg do przejścia. Zabawa dodająca najwyższego poziomu adrenaliny oraz niezapomnianych emocji.
Paintball – strzelanie do celu kulkami z farbą. Strzelać można do wszystkiego, co znajduje się na polu do paintballa (samochód, beczki, opony itp.). Każdy uczestnik ma po 50 kulek.
Łucznictwo – zajęcia na łucznicy w formie kursu. Nauka prawidłowej pozycji, zakładania strzał, naciągania cięciwy, celowania, puszczania cięciwy, zakończone punktowanym turniejem łuczniczym.
Aquazorbing (kula wodna) – zabawa polega na „chodzeniu” po wodzie w przezroczystej kuli o średnicy 2m. Trudno się nie uśmiechnąć :)
Przejażdżka samochodem terenowym 4x4 – przejażdżka jako pasażer samochodem terenowym z napędem na 4 koła po specjalnie wybranej trasie. Niesamowite przeżycia i skok adrenaliny zapewnione! Wszyscy pasażerowie przypięci pasami, kierowca jest jednocześnie instruktorem.
Każdy uczestnik będzie miał możliwość jednokrotnego skorzystania z przygotowanych przez nas atrakcji. Czas trwania zabawy zależny od wielkości grupy.

ZAKWATEROWANIE

Ośrodek kolonijno-wczasowy Elżbieta w Poroninie k. Zakopanego to znakomite miejsce na kolonię. Czyste, świeże powietrze, górski klimat oraz piękne widoki na Tatry polskie oraz słowackie stwarzają idealne warunki do wypoczynku.
Pokoje 2, 3 i 4 osobowe z łazienkami. Do dyspozycji Uczestników: przestronna jadalnia, basen letni, boiska do gier zespołowych, sala dyskotekowa oraz animacyjna.

WYŻYWIENIE

3 posiłki dziennie, śniadania i kolacje w formie bufetu. Pierwszy posiłek – kolacja, ostatni – śniadanie + suchy prowiant.

DOKUMENTY DO POBRANIA

1. KartaKwalifikacyjna2017
2. UmowaZgłoszenie2016

Kod Termin Cena Status Sprzedaż
01PIDW/17 2017-06-26 - 2017-07-07 1529.00 PLN sprzedana -
02PIDW/17 2017-07-08 - 2017-07-19 1529.00 PLN sprzedana -
03PIDW/17 2017-07-20 - 2017-07-31 1529.00 PLN sprzedana -
04PIDW/16 2017-08-01 - 2017-08-12 1529.00 PLN sprzedana -

CENA ZAWIERA

• Zakwaterowanie i wyżywienie (3 posiłki dziennie), śniadania i kolacje w formie bufetu. Pierwszy posiłek – kolacja, ostatni – śniadanie + suchy prowiant.
• Opiekę wychowawców, przewodnika.
• Wycieczkę autokarową na Słowację i bilety wstępu do TATRALANDII (wymagany paszport lub dowód osobisty).
• Wstępy do Tatrzańskiego Parku Narodowego.
• Wyrzutnię NERF lub NERF Rebelle wraz ze strzałkami.
• Ubezpieczenie TUiR AXA: NNW (do 5000 zł).
• Program rekreacyjno-sportowy wg opisu.
• Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 0 zł.
PROGRAM "GWARANCJA AKLIMATYZACJI": Jeśli dziecko wyjedzie na kolonie pierwszy raz i nie zaaklimatyzuje się, przez co będą Państwo zmuszeni odebrać je wcześniej - niewykorzystane dni nie przepadają! Będą mogli Państwo wykorzystać te dni w dowolnym, następnym terminie kolonii, również za rok!

CENA NIE ZAWIERA

PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
• Ubezpieczenie TUiR AXA od kosztów rezygnacji i przerwania imprezy z przyczyn losowych (udokumentowanych, np. choroba, zalecamy wykupienie) – 65 zł. Deklaracja zakupu ubezpieczenia musi nastąpić przed zawarciem umowy.
• Dojazd na miejsce autokarem – patrz rozkład jazdy
• Pakiet Zakopiańskie Baseny – 60 zł.
• Pakiet Activ Max – 150 zł.
• Dom „do góry nogami” – ok. 7 zł.

DOPŁATY FAKULTATYWNE

1. Pakiet Zakopiańskie Baseny. 60.00 PLN
2. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy TUiR AXA (zalecamy wykupienie). 65.00 PLN
3. Pakiet Activ Max. 150.00 PLN

INFORMACJE DODATKOWE

TRANSPORT:
Komfortowy autokar (za dopłatą zgodnie z rozkładem jazdy) lub dojazd własny (bez dopłat), przybycie do Ośrodka po godz. 19:00, odbiór Uczestnika do godz. 8:30. Przekazanie dziecka następuje po przyjeździe kadry do ośrodka. Prosimy o bieżący kontakt w dniu przyjazdu w związku z możliwymi opóźnieniami autokarów na trasie.

INFORMACJE WYJAZDOWE:
Wyjazdy według rozkładu przypisanego do turnusu. Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki. Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu.  Transport jest organizowany przy minimum 6 uczestnikach. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Prosimy o sprawdzenie miejsca i aktualnej godziny zbiórki na 2 dni przed wyjazdem. Nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”. Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem.

UWAGA: wyjątkowo w dniu 08. lipca (II-gi turnus) wyjazd z ul. Zamenhoffa przy Muz. Historii Żydów Polskich, powrót 19. lipca: Torwar, parking od ul. Czerniakowskiej.

Oferta przygotowana we współpracy z Centrum kolonii i obozów "COGITO"


ROZKŁAD JAZDY
Wyjazd Miejsce Powrót Dopłata
09.00 Lublin Al.Zygmuntowskie, parking przy Hali MOSiR 17.30 150.00 PLN
09.00 Warszawa Torwar, parking od ul. Czerniakowskiej. UWAGA: w dn. 08.07 (II turnus) wyjazd z ul. Zamenhoffa przy Muz. Historii Żydów Powrót 19.07-Torwar 18.00 150.00 PLN
09.30 Łódź Hipermarker Carrefour, Kolumny 6/36 17.30 150.00 PLN
11.30 Radom Wyjazd: McDonald przy STATOIL ul. Czarnieckiego, powrót: LUKOIL ul. Wernera. 16.00 150.00 PLN
13.30 Kielce Parking hipermarketu Auchan, ul. Radomska 20C, wjazd między Praktikerem a Auchan. 14.30 130.00 PLN
11.00 Piotrków Trybunalski McDonalds przy A1 (Kargał Las). 16.30 130.00 PLN
16.30 Kraków. Park Handlowy Zakopianka przed wejściem do CARREFOUR od ul. Zakopiańskiej 62. 11.30 130.00 PLN
15.00 Katowice Wyjazd: McDonalds, ul. Górnośląska 40A (w kierunku na Kraków), powrót: McDonalds, ul. Górnośląska 55 (w kierunku na Wrocław). 13.00 130.00 PLN
Dojazd własny. Przybycie do Ośrodka po godz. 19:00, odbiór Uczestnika do godz. 8:30. Przekazanie dziecka następuje po przyjeździe kadry do ośrodka. bez dopłat
Wszystkie godziny wyjazdu i powrotu prosimy potwierdzić na 2 dni przed rozpoczęciem turnusu

UWAGI

 

 


.
.
.
.
.
.

drukuj stronę | poleć znajomym