/

MUSZYNA LATO DETEKTYWÓW-KOLONIE

 TROPIENIE TAJEMNIC I RELAKS W WODNYM MIASTECZKU
Idealny program dla przenikliwych i ciekawskich
SplatMaster i Escape Room. Miasteczko wodne
KOLONIE 7-9 i 10-12 lat

 

MUSZYNA to znane uzdrowisko w Beskidzie Sądeckim, niedaleko Krynicy Górskiej, na pograniczu polsko-słowackim w dolinie Popradu. Górski, lecz łagodny klimat, czyste powietrze oraz atrakcyjny ośrodek, w którym mieszkamy są gwarancją wspaniałego wypoczynku. Okolice zachęcają do wędrówek połączonych ze zwiedzaniem ciekawych miejsc: Ogrodu Zmysłów, Parku Figur Kwiatowych, ruin średniowiecznego zamku na wzgórzu nad miastem, źródeł wód mineralnych bijących wprost z ziemi.

PROGRAM

Uczestnicy wcielają się w rolę Detektywów którzy muszą rozgryźć niełatwą intrygę. Zajęcia skonstruowane jako ciąg zagadek, zadań i przygód których rozwiązanie tworzy jedną całość i spaja wszystkie elementy układanki w jedną historię. Na naszych „Sherlocków Holmesów” czekać będą takie zadania jak: pobranie odcisków palców, praca z wykrywaczem kłamstw, stworzenie znikającego atramentu, wykrywacz metali, kodowanie wiadomości, a także wizyta w dwóch Escape Roomach i strzelanina rodem z filmu gangsterskiego (Splatmaster).

• Na czym polega praca detektywa? – poznajemy sposoby pracy detektywów, poszukujemy śladów, a na koniec...
WIELKIE POSZUKIWANIA SKARBU – wykopujemy tajemnicze pudełko...
• Rozgrywki SPLATMASTER (Paintball light). Podczas emocjonujących zawodów najmodniejszymi obecnie zabawkami przetestujecie możliwości pistoletów SPLATMASTER. Zabawa doskonale integruje, zmusza do ruchu oraz rozwija koordynację. Mało która zabawka daje porównywalną dawkę emocji zarówno dzieciom i dorosłym. Kuleczki są zrobione z bardzo miękkiego żelu, dzięki czemu są bezpieczne. Specjalnie przygotowane scenariusze (zadania dodatkowe) dopasowane do wieku i umiejętności uczestników dodatkowo zwiększają atrakcyjność rozgrywek (np. obrona twierdzy, walka o flagę, ochrona prezydenta i wiele wiele innych). Zajęcia prowadzi doświadczona kadra dbająca o przestrzeganie przez uczestników zasad bezpieczeństwa co sprawia, że gra jest w 100 % bezpieczna. Uwaga: zabawa wyłącznie w maskach ochronnych i odzieży otrzymanych od organizatora. Każdy uczestnik ma po 100 kulek.
• Czym są linie papilarne? – rozwiązywanie zagadek i łamigłówek.
ESCAPE ROOM – zagadka prawdziwie kryminalna – zadanie dla nowego Sherlocka Holmes`a.
Czy potrafisz pokonać wykrywacz kłamstw?
• Odczytywanie zaszyfrowanych wiadomości.
Detektyw dba o kondycję – zabawy na basenie, olimpiada sportowa, rozgrywki w piłce nożnej, ping-pong.
Dyskoteka w kamuflażu...
• Kto złapie szpiega? – podchody.
Opowieści detektywistyczne – biesiada przy ognisku.
• Scooby Doo kontra Sherlock Holmes – seanse filmowe.
Ponadto: kąpiele w basenach, wędrówki górskie, gry zespołowe, Olimpiada Kolonijna, dyskoteki, ogniska, podchody, quizy i turnieje.

A na koniec kolonii każdy otrzyma  sprawność DETEKTYWA 2018.
(opis programu zawiera przykładowe zajęcia)

WYCIECZKA W PIENINY
Przyjrzymy się z bliska ruinom legendarnego Zamku Czorsztyńskiego i poznamy jego historię. Będziemy podziwiać piękny widok Jeziora Czorsztyńskiego, zapory i Zamku w Niedzicy. Zapora czorsztyńska pełni bardzo ważną funkcję. Jaką? Dowiemy się na miejscu. Jeśli czas pozwoli ostatnim punktem wycieczki będzie odwiedzenie jednego z najpiękniejszych wąwozów w Polsce – Wąwozu Homole.  Zobaczymy tworzące go skały wapienne i przełom potoku Kamionka.

WYCIECZKA NA WĘGRY (dla chętnych)
Miszkolc-Tapolca na Węgrzech to kąpielisko termalne w jaskiniach, fenomen na skalę światową. Baseny w skalnych grotach, ponad 700 metrów podziemnych korytarzy zapewniających niecodzienne wrażenia z kąpieli w pięknie oświetlonych komorach, ciepłe źródła wypływające z głębi ziemi. Bijąca ze skał woda tworzy w niektórych miejscach bicze wodne i wodospady. Uruchamiana jest również "dzika rzeka". Oprócz kąpieli w jaskiniach kąpielisko posiada także część zewnętrzną o charakterze Aquaparku. Warto odwiedzić to niezwykłe miejsce!
 
PROGRAM DODATKOWY (dla chętnych):
ACTIV MAX – dla odważnych i aktywnych.
Dla wszystkich miłośników czynnego wypoczynku stworzyliśmy studio aktywnego wypoczynku „Activ Max”. Atrakcyjny i różnorodny program zajęć dodatkowych zapewni maksymalną ilość wrażeń i spełni oczekiwania każdego z Was! Rodzaj i czas zajęć będą dostosowane do wieku i możliwości uczestników. Nad bezpieczeństwem czuwać będą wykwalifikowani instruktorzy, a wszystkie zajęcia odbywać się będą  na specjalnie przygotowanym i zabezpieczonym 4 ha terenie w pobliżu DW KOLEJARZ.
Trikke –  trójkołowe pojazdy napędzane ludzkimi  mięśniami wykorzystujące nowatorski system 3CV, dzięki któremu można napędzać Trikke-a bez pedałowania i bez odpychania się. Zajęcia w formie  szybkiego kursu jazdy, slalom na czas. Świetna zabawa, znakomity trening całego ciała.
Łucznictwo – zajęcia na łucznicy w formie kursu. Nauka prawidłowej pozycji, zakładania strzał, naciągania cięciwy, celowania, puszczania cięciwy, zakończone punktowanym turniejem łuczniczym.
Zorbing lub zjeżdżalnia – zabawa w kuli i na dmuchanej zjeżdżalni (zależnie od wieku).
Euro Bungy – zabawa na urządzeniu umożliwiającym  wykonywanie bardzo wysokich skoków i akrobacji w powietrzu (nawet do 6m). Uczestnik zapięty jest oczywiście w specjalne dostosowane do wagi uprzęże, a  pod nim jest trampolina.
Splatmaster (Painball light), druga runda – strzelanie do celu kulkami z farbą. Strzelać można do wszystkiego, co znajduje się na polu do paintballa (samochód, beczki, opony itp.). Każdy uczestnik ma po 50 kulek.
Aquazorbing (kula wodna) – zabawa polega na „chodzeniu” po wodzie w  przezroczystej kuli o średnicy 2m. Trudno się nie uśmiechnąć :)
PAKIET MODELE RC – niezwykle atrakcyjne zajęcia polegające na nauce obsługiwania różnych modeli maszyn zdalnie sterowanych radiowo. W skład zajęć wchodzą:
Wyścigi samochodami 4x4 w skali 1:8 (ponad 50cm długości) na dużym, specjalnie przygotowanym torze ze skoczniami. Wykorzystujemy modele typu truggy, np. Carson.
Wyzwanie Off-Road, podczas którego specjalne przystosowane pojazdy (zwane crowlerami) pokonywać będą przeróżne przeszkody, wzniesienia, kamienne góry, schody, itp.
Bitwa pancerna modelami czołgów, które "strzelają" promieniami podczerwieni, sygnalizując trafienia i wydając dźwięki. Toczymy boje na specjalnie przygotowanym polu bitwy. Wykorzystujemy modele np. marki Tamiya.

ZAKWATEROWANIE

DOM WCZASOWY "KOLEJARZ" Położony jest w Muszynie – Złockiem. To trzykondygnacyjny ośrodek, posiadający pokoje 3-4 osobowe z łazienkami. Na rozległym, ogrodzonym terenie znajduje się bogata infrastruktura wypoczynkowa: MIASTECZKO WODNE, baseny ze zjeżdżalniami i do nauki pływania, brodzik, ścieżka zdrowia. Ponadto do dyspozycji kolonistów: sala telewizyjna, stoły do tenisa, profesjonalna sala dyskotekowa z nagłośnieniem i oświetleniem, bar, kawiarnia oraz bilard (odpłatnie). 

WYŻYWIENIE

3 posiłki dziennie, pierwszy posiłek – kolacja, ostatni – śniadanie + suchy prowiant na drogę powrotną.

DOKUMENTY DO POBRANIA

1. KartaKwalifikacyjna2017
2. UmowaZgłoszenie2016

Kod Termin Cena Status Sprzedaż
01MDDW/18 2018-06-25 - 2018-07-05 1539.00 PLN sprzedana -
02MDDW/18 2018-07-06 - 2018-07-16 1639.00 PLN sprzedana -
03MDDW/18 2018-07-17 - 2018-07-27 1639.00 PLN sprzedana -
04MDDW/18 2018-07-28 - 2018-08-07 1539.00 PLN są miejsca zakończona
05MDDW/18 2018-08-08 - 2018-08-18 1539.00 PLN ostatnie miejsca zakończona

CENA ZAWIERA

• Zakwaterowanie i wyżywienie (3 posiłki dziennie), pierwszy posiłek – kolacja, ostatni – śniadanie + suchy prowiant na drogę powrotną.
• Opiekę wychowawców, ratownika, opiekę medyczną.
• Codzienne korzystanie z odkrytych basenów na terenie ośrodka.
• Wycieczkę w Pieniny.
• Ubezpieczenie NNW TUiR AXA (do 5000 zł).
• Program rekreacyjno-sportowy wg opisu.
• Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 0 zł, a wypadku zakupu wycieczki fakultatywnej na Węgry - 10 zł.
PROGRAM "GWARANCJA AKLIMATYZACJI": Jeśli dziecko wyjedzie na kolonie pierwszy raz i nie zaaklimatyzuje się, przez co będą Państwo zmuszeni odebrać je wcześniej – niewykorzystane dni nie przepadają! Będą mogli Państwo wykorzystać te dni w dowolnym, następnym terminie kolonii, również za rok!

CENA NIE ZAWIERA

PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
• Ubezpieczenie TUiR AXA od kosztów rezygnacji i przerwania imprezy z przyczyn losowych (udokumentowanych, np. choroba, zalecamy wykupienie) – 65 zł. Deklaracja zakupu ubezpieczenia musi nastąpić przed zawarciem umowy.
• Dojazd na miejsce autokarem – patrz zakładka transport.
• Program Activ Max – 130 zł.
• Pakiet Modele RC – 69 zł.
• Wycieczka na Węgry – kąpielisko w grotach termalnych, 4h – 125 zł.

DOPŁATY FAKULTATYWNE

1. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy TUiR AXA (dobrowolne, zalecamy wykupienie. Deklaracja zakupu ubezpieczenia musi nastąpić przed zawarciem umowy) 65.00 PLN
2. Program dodatkowy AKTIV MAX 130.00 PLN
3. Pakiet Modele RC 69.00 PLN
4. Wycieczka na Węgry – Kąpielisko w grotach termalnych, 4h 125.00 PLN

ROZKŁAD JAZDY
Wyjazd Miejsce Powrót Dopłata
09.00 Lublin Al.Zygmuntowskie, parking przy Hali MOSiR 17.30 150.00 PLN
09.00 Warszawa WYJAZD: Torwar, parking od ul. Czerniakowskiej. POWRÓT: Pl. Bankowy. 18.15 150.00 PLN
11.00 Łódź Hipermarker Carrefour, Kolumny 6/36 16.30 150.00 PLN
11.30 Radom. WYJAZD: McDonald przy STATOIL ul. Czarnieckiego, POWRÓT: LUKOIL ul. Wernera 16.00 150.00 PLN
13.30 Kielce Parking hipermarketu Auchan, ul. Radomska 20C, wjazd między Praktikerem a Auchan. 14.30 130.00 PLN
12.00 Piotrków Trybunalski McDonalds przy A1 (Kargał Las). 15.30 130.00 PLN
16.30 Kraków Park Handlowy Zakopianka przed wejściem do CARREFOUR od ul. Zakopiańskiej 62. 11.30 130.00 PLN
14.30 Katowice Wyjazd McDonalds, ul. Górnośląska 40A (kierunek na Kraków), powrót McDonalds, ul. Górnośląska 55 ul. Ofiar Katynia (kierunek na Wrocław) 13.00 130.00 PLN
DOJAZD WŁASNY prosimy o przybycie do ośrodka po godzinie 19.00, odbiór dziecka do godziny 08.30 bez dopłat
Wszystkie godziny wyjazdu i powrotu proszę potwierdzić na 2 dni przed rozpoczęciem turnusu

UWAGI

TRANSPORT:
Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie. Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian. Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki. Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Przyjazd do ośrodka planowany jest ok godz. 18.00-19.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców. Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”. Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem.

Oferta przygotowana we współpracy z Centrum kolonii i obozów "COGITO"


.
.
.
.
.
.
.

drukuj stronę | poleć znajomym