/

MIĘDZYZDROJE - MANGOMANIACY OBÓZ

MANGA, COSPLAY, OTAKU!

OBÓZ 12-17 lat

Międzyzdroje zwane są letnią stolicą Pomorza Zachodniego. Tętniąca życiem nadmorska miejscowość cieszy się ogromnym powodzeniem ze względu na położenie na wyspie Wolin, szerokie plaże, malownicze wybrzeże klifowe oraz lasy Wolińskiego Parku Narodowego. Morskie atrakcje, odpowiedni leczniczy mikroklimat, dzika przyroda i piękny krajobraz są atrakcją dla tysięcy ludzi przybywających każdego roku. Od 1997 roku, dzięki festiwalowi filmowemu, Międzyzdroje stały się filmową stolicą Polski. Podczas festiwalu największą atrakcją są czołowe osobistości polskiej sceny. Każdego lata na chodniku przy Promenadzie Gwiazd pojawiają się nowe odciski dłoni polskich aktorów i twórców filmowych, którzy upodobali sobie Międzyzdroje na letni wypoczynek.

PROGRAM

Otaku Matsuri to prawdziwa gratka dla fanów mangi i kultury japońskiej! Podczas wakacyjnych dni poznamy historię Japonii, zmierzymy się w zawodach sumo, posiądziemy sztukę układania kwiatów i papieru, nauczymy się jeść pałeczkami, a także przyjrzymy się współczesnej sztuce kraju kwitnącej wiśni i zabawimy w twórców prawdziwej mangi.

• Japonia dla ciekawych – koktajl tradycji i nowoczesności, czyli Japonia wczoraj i dzisiaj. Wirtualna podróż do kolebki mangi.
• Ze sztuką przez wieki – stworzymy tradycyjne japońskie maski teatralne, wachlarze i zakładki do książek. Sztuka zdobnicza współczesnej Japonii – wykonamy oryginalne pokrowce na nasze telefony.
• Co za księżyc – Złodziej przystaje / Żeby śpiewać. Wieczór haiku.
• Hajimemashite. Kowalski desu czyli dalekowschodni savoir-vivre – nauczymy się jeść pałeczkami (hashi). Do czego służy oshibori? Ceremonia picia herbaty.
• Spokój i harmonia, czyli sztuka cierpliwości – origami. Nauka technik układania ikebany. Konkurs sudoku.
• Manga, anime i współczesne kino japońskie – warsztaty tworzenia mangi; spróbujemy stworzyć własny komiks. Noc anime – prezentacja najbardziej znanych i tych mniej popularnych anime.
• Sumo, Kendo i ...piłka nożna – zawody sumo. Kendo, czyli droga miecza – sztuka walki wywodząca się z szermierki japońskich samurajów. Mecz w piłkę nożną (drugi najpopularniejszy sport we współczesnej Japonii).
• Cosplay day – dzień spędzimy w „skórze” ulubionych postaci! Nie zabraknie emocjonującej sesji fotograficznej!
• Otaku Matsuri – wielki finał! Wystawimy sztukę teatralną opartą na legendach japońskich. Wytworna uczta spożywana w prawdziwie japońskim stylu.
• WYCIECZKA DO WOLIŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO – wycieczka rowerowa szlakiem do Zagrody Pokazowej Żubrów. Można zobaczyć tu także dziki, jelenie, sarny, orły bieliki oraz wydry. Piesza wyprawa na Kawczą Górę – wdrapiemy się na jeden z trzech punktów widokowych, skąd roztacza się piękna panorama miasta i Zatoki Pomorskiej. Nie zapomnij o lornetce!
• PROGRAM ANIMACYJNY, czyli wakacje pełną gębą! Czeka na Was: spacer po najdłuższym betonowym molo w Polsce, plażowa piłka siatkowa i nożna, badminton, konkursy z nagrodami, projekcje filmów, kąpiele w morzu i plażowanie, ognisko z pieczeniem kiełbasek i wiele innych atrakcji! (opis programu zawiera przykładowe zajęcia)

WYCIECZKA DO ŚWINOUJŚCIA I AHLBECK (NIEMCY)
Poczuj się jak pruski rekrut! W Forcie Gerharda w Świnoujściu, nadmorskiej twierdzy na wyspie Wolin, do dziś urzęduje pruski Generał, a musztry ćwiczą pruscy żołdacy! Zwiedzisz fortecę pod opieką „podłego” pruskiego żołnierza, odbędziesz przyspieszone szkolenie wojskowe podczas marszu po terenie i wnętrzach Fortu, jednocześnie poznając jego historię. Zobaczysz także Stawa Młyny – najbardziej znany symbol Świnoujścia, stanowiący część oficjalnego logo miasta. Odwiedzisz również Ahlbeck – eksluzywny kurort po drugiej stronie granicy z piekną nadmorską promenadą oraz molo. Jeśli starczy czasu chętni skorzystają też z kąpieli w słynnych Termach Bałtyckich (10 EUR za wstęp). Uwaga: dzieci nie posiadające odpowiednich dokumentów spędzą popołudnie w Świnoujściu.

PROGRAMY DODATKOWE (dla chętnych, ze względów czasowych wycieczek nie można łączyć):
PARK ROZRYWKI HEIDE PARK – 170 zł + 25 EUR na wstęp.
Heide Park jest uznawany za najlepszy niemiecki park rozrywki z licznymi atrakcjami zapierającymi dech w piersiach m.in.: rollercoastery, tor bobslejowy, zjeżdżalnie, łodzie, tratwy, place zabaw, ścianki wspinaczkowe, występy artystów, kraina piratów, tresura aligatorów, karuzele, kolejki ziemne i powietrzne, wieże widokowe, huśtawki. Wyjazd jest planowany ok. godz. 1.00 w nocy, pobyt w Parku w godz. 11.00-17.00, posiłek na terenie Parku w cenie biletu, powrót ok. 2.00 w nocy dnia następnego. Czas trwania wycieczki: ok. 24 godzin.
PARK ROZRYWKI I WYPOCZYNKU TROPICAL ISLANDS – 170 zł + 25 EUR na wstęp.
Wyjazd w kierunku Berlina w godzinach rannych. Przejazd do Tropical Islands – jedynej w swoim rodzaju tropikalnej plaży pod dachem, w sercu Europy. Tropical Islands zaprasza do relaksu na plaży Morza Południowego oraz magicznej Laguny Bali, podziwiania oryginalnych budowli z dalekich krajów, szalonych zjazdów z najwyższej w Niemczech zjeżdżalni wodnej, a nawet wyruszenia na ekspedycję po dżungli. NOWOŚĆ: W cenie biletu jest również korzystanie z nowo otwartego obszaru zewnętrznego Amazonia z dodatkowymi atrakcjami wodnymi. Posiłek na terenie Parku jest w cenie biletu. Czas trwania wycieczki: ok. 12 godzin.
CENTRUM SŁOWIAN I WIKINGÓW JOMSBORG-VINETA – 40 zł.
To rekonstrukcja zabudowań wczesno-średniowiecznego Wolina, czyli datowanych na okres od IX do XI wieku. Obecnie osada ma charakter skansenu, można tu zobaczyć 12 rekonstrukcji chat, bramę z fragmentem palisady, drewniane drogi i trzy wiaty warsztatowe, gdzie można zobaczyć, jak dawniej wyglądało życie codzienne mieszkańców – legendarnych Wikingów, którzy stąd wyruszali na łupieżcze wyprawy. Co roku w Osadzie odbywa się Festiwal Słowian i Wikingów Jomsborg Vineta – jedna z największych i najbardziej międzynarodowych imprez wczesnośredniowiecznych na świecie.
REJS STATKIEM WYCIECZKOWYM – 20 zł.
SEANS W KINIE 7D – 15 zł.
Cechą charakterystyczną kina jest trójwymiarowy efekt (3D), ale również dimension, czyli 7D. Widz odczuwa film zmysłami – zapach, powiew powietrza, temperatura, wibracje, zmiany pozycji, dotyk. Kino 7D max to także niesamowite nagłośnienie oraz unowocześnione technicznie fotele – opcja poruszania fotelem do przodu, do tyłu i na boki. Uwaga: Wymagana zgoda rodziców na udział w seansie dzieci np. z chorobą lokomocyjną, nadwrażliwośćią dźwiękową, problemami ze wzrokiem lub innymi.
Uwaga:
– Do wykonania ozdobnych wersji pokrowców na telefony prosimy, aby każdy uczestnik obozu przywiózł gumowy pokrowiec pasujący do posiadanego modelu aparatu.
– Prosimy o zabranie na obóz stroju wybranej przez siebie postaci, do której Uczestnik chce się upodobnić podczas pokazu Cosplay.

ZAKWATEROWANIE

OW STILO znajduje się w zachodniej części Międzyzdrojów, nad samym morzem, przy wejściu na plażę. Na ponad dwuhektarowym terenie powstał kompleks nowoczesnych budynków w stylu skandynawskim, przepięknie wkomponowany w leśną okolicę. Do dyspozycji gości oddaje pokoje 2, 3 i 4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym i TV. Na terenie ośrodka znajduje się stołówka, pizzeria, sklep spożywczy, boisko do siatkówki, stół ping-pongowy, odkryty basen, miejsce na ognisko i do grillowania, świetlice oraz sala disco wyposażona w profesjonalny sprzęt muzyczny oraz oświetlenie. Cały ośrodek jest monitorowany i ogrodzony, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo naszych gości.

WYŻYWIENIE

3 posiłki dziennie + deser, śniadania w formie bufetu. Pierwszy posiłek – ciepła kolacja (w wypadku przyjazdu po 19.00 posiłek cateringowy typu fast-food), ostatni – śniadanie + suchy prowiant.

DOKUMENTY DO POBRANIA

1. KartaKwalifikacyjna2017
2. UmowaZgłoszenie2016

Kod Termin Cena Status Sprzedaż
02MJMW/17 2017-07-08 - 2017-07-19 1629.00 PLN sprzedana -
03MJMW/17 2017-07-20 - 2017-07-31 1629.00 PLN sprzedana -
04MJMW/17 2017-08-01 - 2017-08-12 1629.00 PLN sprzedana -

CENA ZAWIERA

• Zakwaterowanie i wyżywienie (3 posiłki dziennie + deser),śniadania w formie bufetu. Pierwszy posiłek – ciepła kolacja (w wypadku przyjazdu po 19.00 posiłek cateringowy typu fast-food), ostatni – śniadanie + suchy prowiant.
• Program rekreacyjno-sportowy wg opisu.
• Opiekę wychowawczą, ratowniczą i medyczną.
• Ubezpieczenie NNW TUiR AXA (do 5000 zł).
• Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 0 zł.

CENA NIE ZAWIERA

• Ubezpieczenie TUiR AXA od kosztów rezygnacji i przerwania imprezy z przyczyn losowych (udokumentowanych, np. choroba, zalecamy wykupienie) – 75 zł. Deklaracja zakupu ubezpieczenia musi nastąpić przed zawarciem umowy.
• Dojazd na miejsce autokarem – patrz rozkład jazdy
• Rejs statkiem – 20 zł.
• Seans w Kinie 7D – 15 zł.
WYCIECZKI FAKULTATYWNE: realizacja przy min. 15 chętnych:
• Park Rozrywki Heide Park – 170 zł + 25 EUR na wstęp.
• Park Rozrywki i Wypoczynku Tropical Islands – 170 zł + 25 EUR na wstęp do Tropical Islands.
• Centrum Słowian i Wikingów – 40 zł.

DOPŁATY FAKULTATYWNE

1. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy TUiR AXA (dobrowolne, zalecamy wykupienie) 75.00 PLN
2. Rejs statkiem 20.00 PLN
3. Seans w Kinie 7D 15.00 PLN

INFORMACJE DODATKOWE

Uczestnicy wycieczek do Niemiec winni posiadać paszport lub dowód osobisty oraz pieniądze na wstęp.


ROZKŁAD JAZDY
Wyjazd Miejsce Powrót Dopłata
05.00 Lublin, Al.Zygmuntowskie, parking przy Hali MOSiR. 23.00 180.00 PLN
08.30 Warszawa Torwar, parking od ul. Czerniakowskiej. UWAGA: w dn. 08.07 (II turnus) wyjazd z ul. Zamenhoffa przy Muz. Historii Żydów Powrót 19.07-Torwar 20.00 150.00 PLN
10.15 Łódź, Hipermarket E. Leclerc, Inflancka 45, przy stacji paliw. 18.00 150.00 PLN
06.30 Radom, Wyjazd: McDonald przy LUKOIL ul. Wernera, powrót: STATOIL ul. Czarnieckiego. 21.30 150.00 PLN
Wyjazd do potwierdzenia. W wypadku odwołania obowiązuje miejsce zbiórki w Warszawie lub dojazd własny.
05.30 Kielce,Parking hipermarketu Auchan, ul. Radomska 20C, wjazd między Praktikerem a Auchan. 22.30 180.00 PLN
Wyjazd do potwierdzenia. W wypadku odwołania obowiązuje miejsce zbiórki w Warszawie lub dojazd własny.
06.00 Katowice, Wyjazd: McDonalds, ul. Górnośląska Nr 55 róg ul. Ofiar Katynia (kierunek Wrocław), powrót: McDonalds, ul. Górnośląska 40A (kierunek Kraków) 20.00 180.00 PLN
13.00 Poznań, Auchan ul. Głogowska 432, przy skrzyż. A2 i drogi nr 5, przy McDonalds. 13.00 150.00 PLN
Dojazd własny. Przybycie do Ośrodka po godz. 19:00, odbiór Uczestnika do godz. 8:30. bez dopłat
Przekazanie dziecka następuje po przyjeździe kadry do ośrodka

UWAGI

TRANSPORT

Komfortowy autokar (za dopłatą zgodnie z rozkładem jazdy) lub dojazd własny (bez dopłat), przybycie do Ośrodka po godz. 19:00, odbiór Uczestnika do godz. 8:30. Przekazanie dziecka następuje po przyjeździe kadry do ośrodka. Prosimy o bieżący kontakt w dniu przyjazdu w związku z możliwymi opóźnieniami autokarów na trasie.

INFORMACJE WYJAZDOWE:

Wyjazdy według rozkładu przypisanego do turnusu. Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki. Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Transport jest organizowany przy minimum 6 uczestnikach. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Prosimy o sprawdzenie miejsca i aktualnej godziny zbiórki na 2 dni przed wyjazdem. Nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”. Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem.

UWAGA: wyjątkowo w dniu 08. lipca (II-gi turnus) wyjazd z ul. Zamenhoffa przy Muz. Historii Żydów Polskich, powrót 19. lipca: Torwar, parking od ul. Czerniakowskiej.

Oferta przygotowana we współpracy z Centrum kolonii i obozów "COGITO"


drukuj stronę | poleć znajomym