/

FRANCJA - KORSYKA - Porticcio Ruppione

FRANCJA - KORSYKA "Perła na Morzu Śródziemnym"
PORTICCIO RUPPIONE
obóz młodzieżowy 13 -18 lat

KORSYKA – to najpiękniejsza wyspa na Morzu Śródziemnym, zadziwia nadzwyczajnym bogactwem krajobrazów – wszechobecnymi górami, malowniczymi zatokami, złocistymi plażami, wyjątkową florą i fauną. Brak przemysłu, kryształowo czysta woda i powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na letni wypoczynek.

,, …Korsyka została stworzona w siódmym dniu tygodnia, kiedy to zmęczony Pan Bóg nie miał sił wymyślać nowych cudów świata. Postanowił więc połączyć najpiękniejsze dotąd stworzone krajobrazy. Wybierał tylko to co wydawało mu się najładniejsze:  wybrzeża, pustynie, skaliste góry pokryte śniegiem. Połączył wszystko razem i umieścił na Korsyce. Dlatego Korsyka nazywana jest Wyspą Piękności...”/fragment korsykańskiej legendy/

PROGRAM

1 dzień:
wyjazd wg rozkładu jazdy, przejazd przez Czechy, Austrię, Włochy.
2 dzień:
przyjazd do Livorno, przeprawa promowa Livorno - Bastia, przejazd na camping.
2-8 dzień:
pobyt na Korsyce (8 dni - 7 noclegów), realizacja programu.
9 dzień:
śniadanie, przejazd do Bastii, przeprawa promowa do Livorno lub Savony, dalsza jazda przez Włochy i Austrię.
10 dzień:
dalsza jazda przez Czechy, przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

ZAJĘCIA Z WINDSURFINGU - doświadczony instruktor windsurfingu pomoże wam postawić pierwszy krok na „desce z żaglem” lub będzie doskonalił wasze umiejętności/ deski windsurfingowe należą do wyposażenia obozu/

NAUKA GRY W PETANQUE /gra w kule/ - jeżeli tylko chcesz możesz dołączyć do zacnego grona pasjonatów tej starej francuskiej gry towarzyskiej

WARSZTATY Z JĘZYKA FRANCUSKIEGO - zapraszamy do udziału w warsztatach z języka francuskiego, które umożliwią wam robienie zakupów w języku Moliera oraz zapytanie o pogodę przystojnego ratownika !

WIECZORNE ANIMACJE - konkursy z nagrodami, „Wieczór Korsykański”, dyskoteki.

PROGRAM TURYSTYCZNY/W CENIE IMPREZY/:

WYCIECZKA DO STOLICY KORSYKI - AJACCIO, rodzinnego miasta Napoleona Bonaparte /zwiedzanie domu rodzinnego Cesarza Francuzów - gdzie zgromadzone są pamiątki po najsłynniejszym obywatelu Korsyki/. Ajaccio- położone jest nad jedną z najpiękniejszych zatok świata, otoczone wspaniałymi szczytami górskimi zachowało urok małego, śródziemnomorskiego miasta. Miasto zachowało wiele pamiątek po Wielkim Cesarzu – wspaniałe muzea i pomniki, które uświetniają malownicze place miasta.

WYJAZD DO PORTICCIO – znanego kurortu, spacer nadmorskim deptakiem gdzie znajdują się atrakcyjne sklepiki, restauracje, bary, wizyta w super markecie, możliwość kąpieli i zakupów pamiątek i produktów korsykańskich

WYJAZD NA SREBRNĄ PLAŻĘ – gdzie warunki plażowania i kąpieli są takie jak na Karaibach

WYCIECZKI FAKULTATYWNE (lda chętnych, za dodatkową opłatą):

WYCIECZKA DO BONIFACIO – port – forteca założony w 833 r. wznosi się 70 m nad przejrzystymi wodami Morza Śródziemnego. Na pionowych, wapiennych skałach cypla usadowiły się wielopiętrowe domy. Kręte uliczki przypominają atmosferę średniowiecza. Jedyna okazja żeby zobaczyć legendarne schody Króla Aragonii. W pogodne dni widać oddaloną o 12 km Sardynię. Paul Valery powiedział, że to  „najpiękniejszy koniec świata” - miejsce owiane tajemnicą, gdzie na każdym kroku legenda spotyka się z historią. Cena – 30 €/os. W Bonifacio  proponujemy rejs statkiem w cenie ok. 12 €/os.

WYCIECZKA DO PORTO I UNIKALNEGO REZERWATU SKAŁ LES CALANCHES – czerwone, pomarańczowe, szare urwiska i iglice to kolejny przykład niezwykłej i dzikiej przyrody Korsyki, miejsce z którego można podziwiać najwyższy szczyt Korsyki Monte Cinto. Spacer po Porto - uroczym miasteczku gdzie oprócz renomowanych restauracji znajdują się atrakcyjne sklepy, gaj eukaliptusowy, piękna plaża i jedyna wieża genueńska, którą można zwiedzać. Cena - 25 €/os.

Uwaga: Wycieczki fakultatywne wymagają określonej ilości uczestników./ok. 20 osób/ Przewoźnik promowy zastrzega zmiany w rozkładzie kursów promowych.

ZAKWATEROWANIE

CAMPING LE SUD ***  położony  w  miejscowości  Porticcio - Ruppione na południowym wybrzeżu Zatoki Ajaccio,    25 km od stolicy Korsyki – Ajaccio, 12 km od kurortu Porticcio, gdzie znajduje się centrum handlowe i centrum sportów wodnych. Camping położony jest 150 metrów od pięknej, piaszczystej i  strzeżonej  plaży. Camping znajduje się na 4 ha zacienionego terenu, jest wyposażony w nowoczesne sanitariaty,  supermarket, restaurację z pięknym tarasem widokowym. Camping i plażę można zobaczyć na stronie: www.camping-le-sud.com

Bungalowy:  klimatyzowane bungalowy 5/6 osobowe: sypialnie, pokój z kącikiem kuchennym z pełnym wyposażeniem, WC, łazienka z prysznicem, taras ze stołem i krzesełkami  / bielizna pościelowa dodatkowo płatna ok. 10 €./os/ można zabrać własną/, kaucja zwrotna 20 €/os.

Namioty: 4/6 os z dwuosobowymi  sypialniami, wyposażonymi w  materace, stolik i krzesła. Każdy uczestnik musi posiadać własny śpiwór i jasiek. Uczestnicy wyjazdu dostają zestaw naczyń i sztućców, o które należy dbać podczas pobytu.

WYŻYWIENIE

3 posiłki dziennie (kuchnia  polska) + prowiant na drogę powrotną (3 kanapki + gorący kubek + 1,5 l wod).
Uczestnicy wyjazdu dostają zestaw naczyń i sztućców, o które należy dbać podczas pobytu.

DOKUMENTY DO POBRANIA

1. KartaKwalifikacyjna2017
2. UmowaZgłoszenie2016

Kod Termin Cena Status Sprzedaż
HKK1 2017-06-23 - 2017-07-02 1690.00 PLN sprzedana -
HKK2 2017-06-30 - 2017-07-09 1885.00 PLN sprzedana -
HKK3 2017-07-07 - 2017-07-16 1950.00 PLN sprzedana -
HKK4 2017-07-14 - 2017-07-23 1995.00 PLN sprzedana -
HKK5 2017-07-21 - 2017-07-30 1995.00 PLN sprzedana -
HKK6 2017-07-28 - 2017-08-06 2050.00 PLN sprzedana -
HKK7 2017-08-06 - 2017-08-15 1490.00 PLN sprzedana -
Turnus z zakwaterowaniem tylko w namiotach
HKK8 2017-08-13 - 2017-08-22 1490.00 PLN sprzedana -
Turnus z zakwaterowaniem tylko w namiotach

CENA ZAWIERA

zakwaterowanie wg opcji (7 noclegów), wyżywienie (3 x dziennie - kuchnia polska, prowiant na drogę powrotną), transport (autokar klasy LUX + prom), opiekę kadry (rezydent - kierownik, wychowawcy - animatorzy, instruktor windsurfingu, na plaży - opieka francuskich ratowników), francuską opiekę medyczną, ubezpieczenie AXA SA (KL, NNW, bagaż), realizację programu, taksę klimatyczną, podatek VAT, Turystyczny Fundusz Gwrancyjny w wysokości 10 zł.

CENA NIE ZAWIERA

dopłat do wyjazdów z poszczególnych miast, kaucji za bungalowy (20 euro/os.), bielizny pościelowej w bungalowach (10 euro/os., można zabrać własną), wycieczek fakultatywnych, świadczeń nie wymienionych w ofercie.


INFORMACJE DODATKOWE

OFERTA PRZYGOTOWANA WE WSPÓŁPRACY Z BIUREM PODRÓŻY HARCTUR KRAKÓW.

TRANSPORT:
autokar klasy lux (wc, video, barek) + prom

UWAGA: Na trasach antenowych możliwy transport samochodem osobowym, mikrobusem, Polskim Busem lub autobusem klasy turystycznej Wszystkie autobusy przyjeżdżają do Katowic lub Krakowa, gdzie następuje przesiadka do autokarów jadących docelowo. Przewoźnik nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane warunkami drogowymi lub kolejkami na granicy, co może wiązać się z oczekiwaniem na transport w miejscach przesiadkowych. Zbiórka uczestników na 15 minut przed odjazdem. W przypadku zbyt małej frekwencji (min. 6 osób) na trasach antenowych biuro może zaproponować inny transport lub odwołać połączenie antenowe.


ROZKŁAD JAZDY
Wyjazd Miejsce Powrót Dopłata
05.00 LUBLIN Al. Zygmuntowskie (hala MOSIR) potw. 140.00 PLN
07.00 WARSZAWA ul.Niemcewicza 17 (dawny hotel Harctur) potw. 120.00 PLN
10.00 KIELCE zatoczka przy Dworcu PKP potw. 90.00 PLN
09.30 ŁÓDŹ Kaliska – parking od Al. Włókniarzy potw. 110.00 PLN
08.00 RADOM McDonald's, stacja Statoil przy trasie E77 potw. 110.00 PLN
12.00 KRAKÓW Ul. Reymonta – parking przed stadionem Wisły potw. bez dopłat
13.30 KATOWICE McDonald’s Stacja BP ul. Ofiar Katynia 5 potw. bez dopłat
09.00 RZESZÓW ul. Pułaskiego - ROSiR potw. 110.00 PLN

UWAGI

KADRA: rezydent - kierownik, wychowawcy – animatorzy, instruktor windsurfingu, na plaży – opieka francuskich ratowników

OPIEKA MEDYCZNA: korzystamy z francuskiej służby zdrowia (przychodnia lekarska, która znajduje się obok campingu, jeżeli zachodzi taka potrzeba – szpital miejski w Ajaccio)

Należy zabrać: śpiwór i jasiek (dot. zakwaterowania w namiotach). Na miejscu uczestnicy wyjazdu dostają zestaw naczyń i sztućców, o które należy dbać podczas pobytu. Wycieczki fakultatywne wymagają określonej ilości uczestników (ok. 20 osób). Przewoźnik promowy zastrzega zmiany w rozkładzie kursów promowych. Każdy uczestnik może zabrać jedną torbę podróżną lub plecak (do 20 kg) i jedną sztukę bagażu podręcznego. Opłaty za wycieczki fakultatywne i kaucję przyjmowane są przez kadrę w autokarze lub na miejscu, po przyjeździe do ośrodka.


.
.
.
.
.
.
.
.
.

drukuj stronę | poleć znajomym