/

CYPR-samolot

Cypr - Ayia Napa -hotel FEDRANIA GARDENS 2*
samolotowy obóz młodzieżowy 13-15, 16-19 lat

CYPR - trzecia co do wielkości wyspa Morza Śródziemnego, zwana Wyspą Afrodyty. Jej długie i burzliwe dzieje były ściśle uzależnione od strategicznego położenia u zbiegu Europy, Azji i Afryki. Dziś świadectwa historii można znaleźć na całej wyspie, przypominającej ogromne otwarte muzeum z dowodami obecności zdobywców i władców, kotrolujących wyspę na przestrzeni wieków. Ruch turystyczny koncentruje się głównie w Pafos, Limassol, Nikozji, Larnace i Ayia Napa. O każdej porze roku Cypr przyciąga rzesze turystów, dla których ogromną atrakcją są piękne, słoneczne plaże, malownicze góry, bogactwo i różnorodność zabytków, ale także wspaniała kuchnia, bogate życie kulturalne, znakomite warunki do uprawiania sportów oraz legendarna już cypryjska gościnność.
AYIA NAPA - jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych na Cyprze, położona w południowej części wyspy. Nazywana jest Cypryjską Ibizą, tętni życiem przez całą dobę dzięki licznym dyskotekom, klubom i restauracjom. Słynie ze wspaniałych piaszczystych plaż, malowniczych zatoczek, które sprzyjają uprawianiu wszelkich sportów wodnych oraz beztroskiemu leżakowaniu.

PROGRAM

1 dzień: Zbiórka uczestników na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach. Odprawa bagażowo-paszportowa (rozpoczęcie odprawy na 2 godziny przed wylotem). Planowany wylot samolotu do Larnaki o godz. 11:15. Planowany przylot na lotnisko w Larnace o godz. 15:25. Transfer do Hotelu FEDRANIA GARDENS 2* w miejscowości Ayia Napa, zakwaterowanie w pokojach. Pierwszy posiłek obiadokolacja.
2-7 dzień: Pobyt w Ayia Napa (łącznie 7 noclegów). Realizacja programu, m.in.: piesze wycieczki po okolicy, plażowanie, kąpiele w morzu pod opieką ratownika, korzystanie z basenu na terenie hotelu, konkursy, wieczorne wyjścia na dyskoteki w klubach (od 15 lat; bilety wstępu płatne dodatkowo). Możliwość udziału w wycieczkach fakultatywnych (dodatkowo płatnych, realizowanych przez lokalnego kontrahenta).
8 dzień: Śniadanie, wykwaterowanie z pokoi. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Odprawa paszportowo-bagażowa. Planowany wylot z Larnaki o godz. 16:05. Przylot na lotnisko w Katowicach-Pyrzowicach o godz. 18:35.
WAŻNE INFORMACJE:
prosimy o zabranie ważnego (min. 3 miesiące od daty powrotu) paszportu lub dowodu osobistego, uczestnik może zabrać na pokład jedną sztukę bagażu rejestrowanego do 10 kg oraz jedną sztukę bagażu podręcznego o wymiarach 40x30x20 cm wg warunków przewoźnika, godziny wylotów do potwierdzenia na 48h przed rozpoczęciem imprezy.
WYCIECZKI FAKULTATYWNE:
MITY I LEGENDY CYPRU
– wspaniałe połączenie historii, religii, archeologii i mitologii. W programie: Ktima Georgiadi – wizyta w sklepie z tradycyjnymi cypryjskimi produktami, Kurion – kompleks archeologiczny z odrestaurowanym greko-romańskim amfiteatrem, Skała Afrodyty – według podań w jej pobliżu wyszła na brzeg narodzona z piany morskiej grecka bogini Afrodyta, St. Paul’s Pillar, House of Dionysos ze słynnymi na całym świecie mozaikami, czas wolny w Pafos, Grobowce Królewskie – monumentalne grobowce sięgające czasów hellenistycznych i rzymskich, wpisane od 1980 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Cena ok. 55 EUR + własne wydatki.
REJS PROTARAS – FAMAGUSTA BAY – rejs odbywa się w godzinach 09:00 – 14:00. Podczas rejsu czas na kąpiel w krystalicznie czystych wodach Protaras, Ghost City of Famagusta, kompleks morskich jaskiń, zwanych Jaskiniami Piratów – w czasach starożytnych wykorzystywane były przez przemytników i piratów. Podczas rejsu tradycyjny cypryjski lunch w formie bufetu. Cena ok. 55 EUR + własne wydatki.
JEEP SAFARI – wycieczka półdniowa. Przygoda w terenie na wschodniej części wybrzeża. W programie majestatyczne jaskinie, naturalne mosty, zapomniane i unikalne kościoły. Będzie też czas na kąpiel morską.                                                                                      Cena ok. 40 EUR + własne wydatki. Wycieczki realizowane przy min. 15 uczestnikach.

ZAKWATEROWANIE

Hotel FEDRANIA GARDENS 2*- obiekt położony wśród zieleni w odległości 300 m od plaży i 1,5 km od centrum Ayia Napa. Zakwaterowanie w pokojach 3, 4-osobowych z łazienkami, klimatyzacją, TV-SAT, mini-lodówką i balkonem.
Na terenie hotelu: basen odkryty (leżaki i parasole bezpłatne), taras słoneczny, pool bar, restauracja, dostęp do WiFi za dodatkową opłatą. Słynna plaża Nissi Beach znajduje się ok. 2 km od hotelu.  

WYŻYWIENIE

Dwa posiłki dziennie – śniadanie i obiadokolacja w formie bufetu (do obiadokolacji woda). Pierwszy posiłek obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek śniadanie w dniu wyjazdu. Istnieje możliwość dopłaty do trzech posiłków dziennie tj. śniadanie, lunch, obiadokolacja, dopłata +335 zł/os. (deklaracja przy rezerwacji).

DOKUMENTY DO POBRANIA


Kod Termin Cena Status Sprzedaż
JAC1 2019-07-05 - 2019-07-12 2740.00 PLN sprzedana -
JAC2 2019-07-12 - 2019-07-19 2740.00 PLN na telefon -

CENA ZAWIERA

7 noclegów,wyżywienie, opiekę kadry pedagogicznej, ratownika, cypryjską opiekę medyczną, przelot samolotem w klasie ekonomicznej, opłatę za bagaż rejestrowany do 10 kg oraz bagaż podręczny, opłaty lotniskowe, opłatę za  transfer lotnisko - hotel - lotnisko, ubezpieczenie KL do 10.000 EUR, NNW do 15.000 zł, bagaż do 800 zł (Signal Iduna S.A.), składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE ZAWIERA

wycieczek fakultatywnych, połączeń antenowych z następujących miast: Kraków +50zł, Warszawa +160zł, Wrocław +130zł, Łódź +130zł, Poznań +200zł; transfery realizowane przy min. 6 uczestnikach.

DOPŁATY FAKULTATYWNE

1. Dopłata do trzech posiłków dziennie (śniadanie, lunch, obiadokolacja)- deklaracja udziału przy podpisywaniu umowy 335.00 PLN
2. Ubezpieczenie od kosztow rezygnacji (dla chętnych) 80.00 PLN
3. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji również od chorób przewlekłych (dla chętnych) 160.00 PLN

INFORMACJE DODATKOWE

Każdy uczestnik  może zabrać bagaż na przelot linią WIZZAIR: 1 sztukę bagażu 10 kg rejestrowanego + 1 sztukę bagażu 10 kg podręcznego; dopłata za każdy kg nadbagażu na lotnisku to +10 EUR/1 kg/1 stronę,


ROZKŁAD JAZDY
Wyjazd Miejsce Powrót Dopłata
potw Katowice potw bez dopłat

UWAGI

Oferta przygotowana we współpracy z Biurem Turystyki Jaworzyna Tour


.
.
.
.
.
.
.
.

drukuj stronę | poleć znajomym