/

CYPR

Cypr - Ayia Napa (Hotel FEDRANIA GARDENS 2*)
obóz młodzieżowy 13-15,16-19 lat
(samolot)

CYPR - trzecia co do wielkości wyspa Morza Śródziemnego, zwana Wyspą Afrodyty. Jej długie i burzliwe dzieje były ściśle uzależnione od strategicznego położenia u zbiegu Europy, Azji i Afryki. Dziś świadectwa historii można znaleźć na całej wyspie, przypominającej ogromne otwarte muzeum z dowodami obecności zdobywców i władców, kotrolujących wyspę na przestrzeni wieków. Ruch turystyczny koncentruje się głównie w Pafos, Limassol, Nikozji, Larnace i Ayia Napa. O każdej porze roku Cypr przyciąga rzesze turystów, dla których ogromną atrakcją są piękne, słoneczne plaże, malownicze góry, bogactwo i różnorodność zabytków, ale także wspaniała kuchnia, bogate życie kulturalne, znakomite warunki do uprawiania sportów oraz legendarna już cypryjska gościnność.
AYIA NAPA - jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych na Cyprze, położona w południowej części wyspy. Nazywana jest Cypryjską Ibizą, tętni życiem przez całą dobę dzięki licznym dyskotekom, klubom i restauracjom. Słynie ze wspaniałych piaszczystych plaż, malowniczych zatoczek, które sprzyjają uprawianiu wszelkich sportów wodnych oraz beztroskiemu leżakowaniu.

PROGRAM

1 dzień: Zbiórka uczestników na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach. Odprawa bagażowo-paszportowa (rozpoczęcie odprawy na 2 godziny przed wylotem). Planowany wylot samolotu do Larnaki o godz. 11:15. Planowany przylot na lotnisko w Larnace o godz. 15:25. Transfer do Hotelu FEDRANIA GARDENS 2* w miejscowości Ayia Napa, zakwaterowanie w pokojach. Pierwszy posiłek obiadokolacja.
2-7 dzień: Pobyt w Ayia Napa (łącznie 7 noclegów). Realizacja programu, m.in.: piesze wycieczki po okolicy, plażowanie, kąpiele w morzu pod opieką ratownika, korzystanie z basenu na terenie hotelu, konkursy, wieczorne wyjścia na dyskoteki w klubach (od 15 lat; bilety wstępu płatne dodatkowo). Możliwość udziału w wycieczkach fakultatywnych (dodatkowo płatnych, realizowanych przez lokalnego kontrahenta).
8 dzień: Śniadanie, wykwaterowanie z pokoi. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Odprawa paszportowo-bagażowa. Planowany wylot z Larnaki o godz. 16:05. Przylot na lotnisko w Katowicach-Pyrzowicach o godz. 18:35.
WAŻNE INFORMACJE:
prosimy o zabranie ważnego (min. 3 miesiące od daty powrotu) paszportu lub dowodu osobistego, uczestnik może zabrać na pokład jedną sztukę bagażu rejestrowanego do 10 kg oraz jedną sztukę bagażu podręcznego o wymiarach 40x30x20 cm wg warunków przewoźnika, godziny wylotów do potwierdzenia na 48h przed rozpoczęciem imprezy.
WYCIECZKI FAKULTATYWNE:
MITY I LEGENDY CYPRU
– wspaniałe połączenie historii, religii, archeologii i mitologii. W programie: Ktima Georgiadi – wizyta w sklepie z tradycyjnymi cypryjskimi produktami, Kurion – kompleks archeologiczny z odrestaurowanym greko-romańskim amfiteatrem, Skała Afrodyty – według podań w jej pobliżu wyszła na brzeg narodzona z piany morskiej grecka bogini Afrodyta, St. Paul’s Pillar, House of Dionysos ze słynnymi na całym świecie mozaikami, czas wolny w Pafos, Grobowce Królewskie – monumentalne grobowce sięgające czasów hellenistycznych i rzymskich, wpisane od 1980 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Cena ok. 55 EUR + własne wydatki.
REJS PROTARAS – FAMAGUSTA BAY – rejs odbywa się w godzinach 09:00 – 14:00. Podczas rejsu czas na kąpiel w krystalicznie czystych wodach Protaras, Ghost City of Famagusta, kompleks morskich jaskiń, zwanych Jaskiniami Piratów – w czasach starożytnych wykorzystywane były przez przemytników i piratów. Podczas rejsu tradycyjny cypryjski lunch w formie bufetu. Cena ok. 55 EUR + własne wydatki.
JEEP SAFARI – wycieczka półdniowa. Przygoda w terenie na wschodniej części wybrzeża. W programie majestatyczne jaskinie, naturalne mosty, zapomniane i unikalne kościoły. Będzie też czas na kąpiel morską.                                                                                      Cena ok. 40 EUR + własne wydatki. Wycieczki realizowane przy min. 15 uczestnikach.

ZAKWATEROWANIE

Hotel FEDRANIA GARDENS 2*- obiekt położony wśród zieleni w odległości 300 m od plaży i 1,5 km od centrum Ayia Napa. Zakwaterowanie w pokojach 3, 4-osobowych z łazienkami, klimatyzacją, TV-SAT, mini-lodówką i balkonem.
Na terenie hotelu: basen odkryty (leżaki i parasole bezpłatne), taras słoneczny, pool bar, restauracja, dostęp do WiFi za dodatkową opłatą. Słynna plaża Nissi Beach znajduje się ok. 2 km od hotelu.  

WYŻYWIENIE

Dwa posiłki dziennie – śniadanie i obiadokolacja w formie bufetu (do obiadokolacji woda). Pierwszy posiłek obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek śniadanie w dniu wyjazdu. Istnieje możliwość dopłaty do trzech posiłków dziennie tj. śniadanie, lunch, obiadokolacja, dopłata +335 zł/os. (deklaracja przy rezerwacji).

DOKUMENTY DO POBRANIA


Kod Termin Cena Status Sprzedaż
JAC1 2019-07-05 - 2019-07-12 2740.00 PLN są miejsca rezerwuję
JAC2 2019-07-12 - 2019-07-19 2740.00 PLN są miejsca rezerwuję

CENA ZAWIERA

7 noclegów,wyżywienie, opiekę kadry pedagogicznej, ratownika, cypryjską opiekę medyczną, przelot samolotem w klasie ekonomicznej, opłatę za bagaż rejestrowany do 10 kg oraz bagaż podręczny, opłaty lotniskowe, opłatę za  transfer lotnisko - hotel - lotnisko, ubezpieczenie KL do 10.000 EUR, NNW do 15.000 zł, bagaż do 800 zł (Signal Iduna S.A.), składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE ZAWIERA

wycieczek fakultatywnych, połączeń antenowych z następujących miast: Kraków +50zł, Warszawa +160zł, Wrocław +130zł, Łódź +130zł, Poznań +200zł; transfery realizowane przy min. 6 uczestnikach.


ROZKŁAD JAZDY
Wyjazd Miejsce Powrót Dopłata
potw Katowice potw bez dopłat

UWAGI

Oferta przygotowana we współpracy z Biurem Turystyki Jaworzyna Tour


.
.
.
.
.
.
.
.

drukuj stronę | poleć znajomym